Kurs pozycjonowania

Mailowy, 2-miesięczny kurs pozycjonowania dla początkujących

Szczegóły we wpisie: Mailowy kurs pozycjonowania

[zlecenie] Nowa skórka mojego bloga

  • Artykuł opublikowany 05.01.2015 (16:45) przez Lexy

Szukam firmy do stworzenia i podpięcia nowej skórki do mojego bloga. Główne założenia: Czytaj całość »

Szybki case: tymczasowy brak dostępności strony a pozycje

  • Artykuł opublikowany 02.01.2015 (13:00) przez Lexy

Zdarza się, że trzeba czekać miesiącami na wyindeksowanie domeny po tym, kiedy staje się niedostępna. Zdarza się również, że wystarczy krótki brak dostępności, aby stracić pozycje w wyniku stopniowego znikania podstron z indeksu – przekonałam się o tym zarówno wiele lat temu na przykładzie serwisu z site ok. 30 podstron, jak i w ostatnim czasie na stronie z site zaledwie 7. Oto krótka relacja z całego zamieszania. Czytaj całość »

Przegląd najciekawszych wpisów w 2014 r. – drugie półrocze

  • Artykuł opublikowany 30.12.2014 (15:44) przez Lexy

do-czytaniaW pierwszej kolejności zachęcam do przejrzenia przeglądu wpisów z pierwszej połowy 2014 r.. W tym wpisie z kolei wybrałam najciekawsze wpisy od początku lipca do dnia dzisiejszego i – jeśli zajdzie taka potrzeba – dopiszę do niego później wpisy, które pojawią się jeszcze przed początkiem Nowego Roku. Czytaj całość »

Rasizm w SEO

  • Artykuł opublikowany 18.12.2014 (15:42) przez Lexy

Rasizm w SEOJuż dawno wspominałam o planowanym wpisie na ten temat i jakoś tak dopiero teraz przyszedł na niego czas. Co prawda przed świętami wypadałoby wziąć na tapetę coś lżejszego, ale z drugiej strony może to dobry moment na życzenie noworoczne, abyśmy za rok, wracając do tego wpisu, mogli powiedzieć, że jest lepiej. Mówiąc ogólnie, chcę napisać o podziałach, jakie są sztucznie tworzone w naszej branży (mam na myśli polską branżę SEO, bo na nasz temat mogę powiedzieć najwięcej) i jakie powodują konflikty między nami. Czytaj całość »

Przegląd najciekawszych wpisów w 2014 r. – pierwsze półrocze

  • Artykuł opublikowany 15.12.2014 (14:44) przez Lexy

Przegląd najciekawszych wpisów w 2014 r.Nadszedł czas na podsumowanie mijającego roku w postaci przeglądu najciekawszych wpisów na SEO blogach – wpisy z mojego bloga też w nim uwzględnię ;-) Pominę jednak wpisy informujące o aktualizacjach, chyba że są prezentowane w postaci case’ów. Bazuję tutaj na archiwum wpisów na Planecie SEO, a Czytaj całość »

Darmowy E-book: Kurs Google Analytics

  • Artykuł opublikowany 10.12.2014 (16:13) przez Lexy

kurs-gaW tym tygodniu Damian Sałkowski uruchomił zapisy na darmowy kurs Google Analytics. Został on przygotowany w postaci ebooka, więc wystarczy chwila aby uzyskać dostęp do 192 stron praktycznej wiedzy o GA – wiedzy o prawidłowej konfiguracji usług, o trickach pozwalających np. na mierzenie czasu na stronie w przypadku odwiedzin tylko 1 podstrony, o raportach ułatwiających analizę ruchu i wiele więcej. Czytaj całość »

Bezpodstawna nagonka na Google czy pokazanie prawdy o monopoliście?

  • Artykuł opublikowany 06.12.2014 (07:45) przez Lexy

W sieci znowu jest gorąco o sprawie Nokautu i kilku innych porównywarek, które ponad 2 lata temu dostały od Google kopniaka za stosowanie SWLi. A wszystko zaczęło się od artykułu w serwisie natemat.pl, w którym czytamy: Czytaj całość »

Black Friday z Lexy ;-)

  • Artykuł opublikowany 28.11.2014 (11:38) przez Lexy

Black FridayNo cóż… sporo osób czeka dzisiaj na przeróżne promocje, więc szkoda byłoby ich nie przygotować. A zatem, na swoje materiały edukacyjne przygotowałam rabat 50% obowiązujący do końca dzisiejszego dnia. Dodam, że to pierwsza (i niewykluczone, że ostatnia) okazja na zakup po tak niskich cenach. Czytaj całość »

Podmiana podstron w Google – zaproszenie do testu

  • Artykuł opublikowany 25.11.2014 (20:32) przez Lexy

Pisałam niedawno o kanibalizacji słów kluczowych, czyli sytuacji, w której wiele podstron rywalizuje o pozycję dla tej samej frazy ze względu na mało zróżnicowaną optymalizację. Najczęściej problem występuje w przypadku zastosowania identycznych lub bardzo zbliżonych tytułów wielu podstron, a pogłębia się on, jeśli dochodzi do tego niekonsekwentne linkowanie wielu podstron na te same frazy. W rezultacie widzimy wahania pozycji w Google zależne od tego, którą z podstron w danym momencie Google uzna za najbardziej trafną. Czytaj całość »

Prolink.pl – recenzja giełdy linków [aktualizacja]

  • Artykuł opublikowany 24.11.2014 (18:12) przez Lexy

Poniższy post został pierwotnie opublikowany w 2011 r., następnie odświeżony w lutym 2013 r. Najnowsza aktualizacja jest z dnia 24 listopada 2014 r.

Giełda linków Prolink.plW Prolinku zarejestrowałam się w 2011 r. i już wtedy opisałam na blogu pierwsze wrażenia z korzystania z niego. Podobnie jak w przypadku testowania pozostałych polskich giełd linków, tak też tutaj otrzymałam doładowanie od serwisu. Czytaj całość »