SEO audyt

Darmowy e-book z informacjami o tym, jak samodzielnie przeprowadzić audyt SEO

Szczegóły we wpisie: Samodzielny audyt SEO

Jak tworzyć i podlinkować profile?

 • Artykuł opublikowany 28.09.2014 (18:42) przez Lexy

Na weekendowy wpis wybrałam sobie temat profilów i tego, skąd je podlinkować. Pisząc o profilach nie mam jednak na myśli dziesiątek jak nie setek nieaktywnych kont na forach i w serwisach społecznościowych, bo takie masowe działania nie mają dla mnie sensu. Poza tym, ich moc zazwyczaj nie jest wybitnie duża, więc sama się na nich specjalnie nie skupiam. Ale do rzeczy… Czytaj całość »

[ściąga] Jak linkować w 2014 r.? – Dywersyfikacja umiejscowienia linka

 • Artykuł opublikowany 26.09.2014 (11:24) przez Lexy

To już ostatnia, trzecia część mojej ściągi. 2 pierwsze opublikowałam we wpisach: “Dywersyfikacja stron docelowych” i “Dywersyfikacja anchorów“. Teraz czas na zróżnicowanie sposobów umiejscowienia linków w zależności od ich źródeł. Czytaj całość »

Mój własny ranking czynników wpływających na pozycje

 • Artykuł opublikowany 09.09.2014 (12:33) przez Lexy

podiumSearchMetrics przygotowało zestawienie SEO Ranking Factors 2014, które opiera się na badaniach stron w top 30 w Google dla wybranych fraz. Postanowiłam zaprezentować swój ranking, na którym opieram się podczas mojej pracy, jednak najpierw napiszę kilka słów wyjaśnienia w kwestii rankingu od SearchMetrics. Czytaj całość »

Urlop od zleceń do odwołania

 • Artykuł opublikowany 12.08.2014 (09:30) przez Lexy

Co jakiś czas dostaję duże ilości nowych zapytań (właśnie zaczął się kolejny okres tego typu ;-) ) dotyczących pozycjonowania, konsultacji czy zdejmowania filtrów. Ponieważ mój blog jest najlepszym (i najbardziej skutecznym) miejscem do tego, aby zakomunikować aktualny stan mojej oferty, chciałam poinformować, że do końca przyszłego roku niestety nie będę w stanie podjąć się nowych zleceń. Czytaj całość »

Ankieta dla właścicieli firm SEO

 • Artykuł opublikowany 01.08.2014 (12:34) przez Lexy

Planuję przygotować materiał dotyczący rekrutacji pracowników. W związku z tym mam prośbę do właścicieli firm, aby wypełnili ankietę składającą się z 7 krótkich pytań, a dotyczącą częściowo profilu ich firmy, ale przede wszystkim tego, z czym ich pracownicy radzą sobie najgorzej w pracy oraz czego pracodawcy oczekują od nowo zatrudnianych seowców.

Ankieta jest dostępna pod adresem: goo.gl/JWpyOZ Czytaj całość »

Personalizacja wyników w Google w oparciu o geolokalizację

 • Artykuł opublikowany 16.07.2014 (11:07) przez Lexy

Lokalizacja a wyniki wyszukiwaniaTemat personalizacji może zahaczać o podstawy, jednak zainspirowana jednym z pytań na PiO postanowiłam omówić go nieco dokładniej.

Czy wyniki lokalne zwracane są tylko dla fraz zawierających nazwę miejscowości? Kiedy warto monitorować pozycje w wynikach globalnych, a kiedy lokalnych? Właśnie temu tematowi poświęciłam dzisiejszy wpis.

Prawo autorskie do zdjęcia: incomible / 123RF Zdjęcie Seryjne Czytaj całość »

[ściąga] Jak linkować w 2014 r.? – Dywersyfikacja anchorów

 • Artykuł opublikowany 28.06.2014 (23:25) przez Lexy

Zgodnie z zapowiedzią, kontynuuję temat dywersyfikacji, który rozpoczęłam wpisem o schemacie linkowania stron docelowych. Temat w pierwszym momencie może wydawać się banalny – w końcu od lat wszyscy trąbią o tym, aby nie linkować zbyt intensywnie tych samych fraz, tylko je różnicować. Jest jedno ale – wiele osób ogranicza się do różnicowania przez stosowanie zbliżonych do siebie słów kluczowych, zamiast stosować zupełnie inne typy anchorów. Właśnie na tym temacie się dzisiaj skupię. Czytaj całość »

[ściąga] Jak linkować w 2014 r.? – Dywersyfikacja stron docelowych

 • Artykuł opublikowany 26.06.2014 (12:10) przez Lexy

Wiele mówi się o tym, aby podstawą strategii link buildingu była dywersyfikacja (po jakości, oczywiście). Dotyczy to linkowanych stron docelowych, używanych anchorów i wielu innych elementów, dzięki którym możemy starać się o stosunkowo naturalny profil linków. W dzisiejszym wpisie skupię się na różnicowaniu źródeł linków oraz stron docelowych i zaprezentuję tabelę ze swoimi propozycjami linkowania. Czytaj całość »

Przyjmuję zapisy na kurs SEO dla średniozaawansowanych

 • Artykuł opublikowany 23.06.2014 (11:10) przez Lexy

Kurs SEO dla średniozaawansowanychMiło mi poinformować o tym, że kilka dni temu ruszyły zapisy na intensywny kurs pozycjonowania szerokiego. Nie powstałby on, gdyby nie prośby uczestników kursu na poziomie podstawowym, którzy czekali na kontynuację materiału na poziomie średniozaawansowanym ;) Czytaj całość »

Odzyskiwanie linków, czyli White Hat link building ;)

 • Artykuł opublikowany 20.06.2014 (14:18) przez Lexy

“Odzyskiwanie linków” to nic innego, jak:

 • szukanie niepodlinkowanych wzmianek o serwisie lub podpisach osób związanych ze sklepem, np. w wywiadach z właścicielami serwisu;
 • szukanie stron zawierających błędne linki, w tym linki do starych domen, nawet jeśli mają ustawione przekierowanie 301 na obecną;
 • szukanie stron, na których nasze linki powinny się znaleźć z różnych powodów (np. naruszania praw autorskich przez skopiowanie naszych materiałów);

a następnie wysłanie prośby do właściciela strony o wstawienie lub aktualizację linka. Czytaj całość »