Brandle.pl (nowa odsłona)

Narzędzie dla agencji PR

Szczegóły we wpisie: Brandle.pl - Narzędzia PR ...

Adres narzędzia: www.brandle.pl

Personalizacja wyników w Google w oparciu o geolokalizację

 • Artykuł opublikowany 16.07.2014 (11:07) przez Lexy

Lokalizacja a wyniki wyszukiwaniaTemat personalizacji może zahaczać o podstawy, jednak zainspirowana jednym z pytań na PiO postanowiłam omówić go nieco dokładniej.

Czy wyniki lokalne zwracane są tylko dla fraz zawierających nazwę miejscowości? Kiedy warto monitorować pozycje w wynikach globalnych, a kiedy lokalnych? Właśnie temu tematowi poświęciłam dzisiejszy wpis.

Prawo autorskie do zdjęcia: incomible / 123RF Zdjęcie Seryjne Czytaj całość »

[ściąga] Jak linkować w 2014 r.? – Dywersyfikacja anchorów

 • Artykuł opublikowany 28.06.2014 (23:25) przez Lexy

Zgodnie z zapowiedzią, kontynuuję temat dywersyfikacji, który rozpoczęłam wpisem o schemacie linkowania stron docelowych. Temat w pierwszym momencie może wydawać się banalny – w końcu od lat wszyscy trąbią o tym, aby nie linkować zbyt intensywnie tych samych fraz, tylko je różnicować. Jest jedno ale – wiele osób ogranicza się do różnicowania przez stosowanie zbliżonych do siebie słów kluczowych, zamiast stosować zupełnie inne typy anchorów. Właśnie na tym temacie się dzisiaj skupię. Czytaj całość »

[ściąga] Jak linkować w 2014 r.? – Dywersyfikacja stron docelowych

 • Artykuł opublikowany 26.06.2014 (12:10) przez Lexy

Wiele mówi się o tym, aby podstawą strategii link buildingu była dywersyfikacja (po jakości, oczywiście). Dotyczy to linkowanych stron docelowych, używanych anchorów i wielu innych elementów, dzięki którym możemy starać się o stosunkowo naturalny profil linków. W dzisiejszym wpisie skupię się na różnicowaniu źródeł linków oraz stron docelowych i zaprezentuję tabelę ze swoimi propozycjami linkowania. Czytaj całość »

Przyjmuję zapisy na kurs SEO dla średniozaawansowanych

 • Artykuł opublikowany 23.06.2014 (11:10) przez Lexy

Kurs SEO dla średniozaawansowanychMiło mi poinformować o tym, że kilka dni temu ruszyły zapisy na intensywny kurs pozycjonowania szerokiego. Nie powstałby on, gdyby nie prośby uczestników kursu na poziomie podstawowym, którzy czekali na kontynuację materiału na poziomie średniozaawansowanym ;) Czytaj całość »

Odzyskiwanie linków, czyli White Hat link building ;)

 • Artykuł opublikowany 20.06.2014 (14:18) przez Lexy

“Odzyskiwanie linków” to nic innego, jak:

 • szukanie niepodlinkowanych wzmianek o serwisie lub podpisach osób związanych ze sklepem, np. w wywiadach z właścicielami serwisu;
 • szukanie stron zawierających błędne linki, w tym linki do starych domen, nawet jeśli mają ustawione przekierowanie 301 na obecną;
 • szukanie stron, na których nasze linki powinny się znaleźć z różnych powodów (np. naruszania praw autorskich przez skopiowanie naszych materiałów);

a następnie wysłanie prośby do właściciela strony o wstawienie lub aktualizację linka. Czytaj całość »

Glosariusz SEO – 100+ terminów specjalistycznych

 • Artykuł opublikowany 17.06.2014 (06:50) przez Lexy

Wpis dość nietypowy jak na mój blog, ale ponieważ sporo ciekawych informacji o SEO znajduje się na angielskich blogach i forach, nam wszystkim zapewne przyda się glosariusz SEO. Czytaj całość »

Karać czy nie karać – oto jest pytanie

 • Artykuł opublikowany 16.06.2014 (08:34) przez Lexy

Dzisiaj chciałabym skłonić Was do refleksji nad podejściem Google do stron emitujących lub do których kierują nienaturalne (wg Google) linki. Zapewne nie będzie łatwo wczuć się nam w rolę osób pracujących przy wyszukiwarkach, ponieważ stoimy po drugiej stronie. Ale spróbujmy chociaż na chwilę zamienić się miejscami i zastanowić się, czy obecna polityka Google ma jakikolwiek sens (oprócz nabijania im kasy), czy może są lepsze sposoby na pozbycie się z SERPów niechcianych wyników. Czytaj całość »

Relacja z SMX Advanced – skrót najważniejszych informacji

 • Artykuł opublikowany 12.06.2014 (02:44) przez Lexy

Podczas trwającej konferencji SMX Advanced można się dowiedzieć sporo ciekawostek publikowanych na chacie na żywo. Poniżej zamieszczam skrót najważniejszych informacji, zaczynając od zapowiadanej na najbliższe dni aktualizacji w Google. Czytaj całość »

Filtry Google – wywiad z Bartkiem, Eweliną, Mariuszem, Mikołajem i Pawłem

 • Artykuł opublikowany 09.06.2014 (14:47) przez Lexy

Temat filtrów nie schodzi z tapety, od kiedy Google oficjalnie przyznało się do ich nakładania i zaczęło je rozdawać masowo. Bo, jak pamiętamy, 5 czy 10 lat temu Google – wg oficjalnego stanowiska – nie stosowało kar tego typu, nie licząc kilku wyjątków głośnych akcji, np. kary za SWLe dla J.C.Penney. Postanowiłam zatem przeprowadzić krótki wywiad z kilkoma osobami, które na co dzień mają styczność z filtrami, pomagając przy ich likwidacji. Czytaj całość »

Biało-czarny konkurs

 • Artykuł opublikowany 27.05.2014 (10:14) przez Lexy

Dawno nie było konkursów, a akurat mam ciekawe nagrody ;-) Jedną z nich jest system do zarządzania zapleczem, więc warto zapoznać się ze szczegółami. Czytaj całość »