Zbieram zapisy na kurs link buildingu

Już od jakiegoś czasu zbierałam się do tego, aby opracować nowy materiał. I w końcu jest – kilkadziesiąt technik link buildingu, od najbardziej banalnych po te bardziej kreatywne i czasochłonne. Poszczególne techniki są przemieszane, aby każdy, niezależnie od poziomu zaawansowania, stosunkowo szybko znalazł coś dla siebie. Materiał jest całkowicie darmowy 😉

Czytaj całość »

Dlaczego nie ma mnie online?

Post publikuję z dużym opóźnieniem w stosunku do fejsa, ponieważ miałam chwilowe problemy techniczne z blogiem… Przez długi czas nie udzielałam się w sieci i pojawiało się coraz więcej pytań, co się ze mną dzieje. Raz padło nawet pytanie o to, czy… żyję 😉 Tak, żyję i mam się dobrze, tyle że mój czas pochłania…

Czytaj całość »

Duże serwisy nie oddadzą Ci ruchu

Po dzisiejszym sprawdzeniu skrzynki pocztowej czuję się… zniesmaczona. W weekend poświęciłam chwilę na sprawdzenie działania niektórych narzędzi od Google, w tym m.in. zgłoszenia DMCA. Zgłaszałam w ten sposób wyłącznie te strony, na których ewidentnie było widać, że autor wykorzystywał teksty świadomie łamiąc moje prawa autorskie, a także te strony, na których kontakt z właścicielem był utrudniony – np. na jednej ze stron typu Q&A konieczna była rejestracja po skorzystaniu z linka “Zgłoś naruszenie praw autorskich“, z kolei na pozostałych w ogóle nie było danych kontaktowych.

Czytaj całość »

Narzędzie Google do usuwania stron z indeksu

Dzisiaj będzie krótki i luźny temat, w sam raz na sobotę. Usuwanie wyników jest możliwe zarówno na wniosek osoby powiązanej z serwisem, jak i tych zupełnie niezależnych użytkowników. Usuwanie całych serwisów lub wskazanych podstron jest zawsze możliwe na prośbę osoby mającej dostęp do konta strony w narzędziach Google dla webmasterów. Wystarczy przejść do zakładki Indeks Google -> Usuń adresy URL, a następnie kliknąć na “Nowa prośba o usunięcie“.
usun-adresy-url

Czytaj całość »

Mity SEO – cz. 4

mity-150x150Na wstępie zapraszam do zapoznania się z poprzednią częścią mitów. Dzisiejsze będą dotyczyły PR (ma znaczenie, czy nie ma?), optymalizacji tytułów i tego, na ile można ufać informacjom od Guglarzy – w tym przypadku będę się opierać na informacji na temat aktualnych różnic między wynikami wyszukiwania dla komputerów i urządzeń mobilnych.

Czytaj całość »

Brand24, Monitori i SentiOne – Porównanie narzędzi do monitorowania marki

Co prawda narzędzia do monitorowania wzmianek nie są przygotowane stricte pod kątem SEO, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyłapywać za ich pomocą niepodlinkowane adresy stron czy nazwy serwisów, którymi się opiekujemy. W końcu podlinkowywanie wzmianek to również forma link buidlingu. Do porównania wybrałam 3 narzędzia: Brand24, Monitori i SentiOne. W ramach testów, do każdego narzędzia uzyskałam bezpłatny dostęp, w niektórych włączono mi dodatkowe opcje, chociaż nie zawsze takie, z których miałam potrzebę korzystać 😉 Piszę o tym, aby było jasne, że na starcie żadne ze wspomnianych narzędzi nie dostało dodatkowych punktów, dzięki którym można byłoby liczyć na lepszą ocenę któregoś z nich.
Monitorowanie marki: Brand24, Monitori i SentiOne

Czytaj całość »

MonitorBacklinks.com – recenzja narzędzia do monitorowania backlinków

Wpadłam ostatnio na sofcik zbliżony do Fresh Link Findera, który służy do analizy i monitorowania backlinków, w tym posiada opcję powiadomień mailowych o nowo znalezionych linkach. Chodzi o narzędzie MonitorBacklinks.com, które na pierwszy rzut oka wygląda na mocno dopracowane i przemyślane. Dzięki możliwości integracji z GA i GWT, możliwe jest pobranie większej ilości danych, z czego oczywiście skorzystałam. Ale o tym za chwilę – zacznijmy od początku.
monitor-backlinks

Czytaj całość »