Kurs pozycjonowania

Mailowy, 2-miesięczny kurs pozycjonowania dla początkujących

Szczegóły we wpisie: Mailowy kurs pozycjonowania

Rasizm w SEO

  • Artykuł opublikowany 18.12.2014 (15:42) przez Lexy

Rasizm w SEOJuż dawno wspominałam o planowanym wpisie na ten temat i jakoś tak dopiero teraz przyszedł na niego czas. Co prawda przed świętami wypadałoby wziąć na tapetę coś lżejszego, ale z drugiej strony może to dobry moment na życzenie noworoczne, abyśmy za rok, wracając do tego wpisu, mogli powiedzieć, że jest lepiej. Mówiąc ogólnie, chcę napisać o podziałach, jakie są sztucznie tworzone w naszej branży (mam na myśli polską branżę SEO, bo na nasz temat mogę powiedzieć najwięcej) i jakie powodują konflikty między nami. Czytaj całość »

Przegląd najciekawszych wpisów w 2014 r. – pierwsze półrocze

  • Artykuł opublikowany 15.12.2014 (14:44) przez Lexy

Przegląd najciekawszych wpisów w 2014 r.Nadszedł czas na podsumowanie mijającego roku w postaci przeglądu najciekawszych wpisów na SEO blogach – wpisy z mojego bloga też w nim uwzględnię ;-) Pominę jednak wpisy informujące o aktualizacjach, chyba że są prezentowane w postaci case’ów. Bazuję tutaj na archiwum wpisów na Planecie SEO, a Czytaj całość »

Darmowy E-book: Kurs Google Analytics

  • Artykuł opublikowany 10.12.2014 (16:13) przez Lexy

kurs-gaW tym tygodniu Damian Sałkowski uruchomił zapisy na darmowy kurs Google Analytics. Został on przygotowany w postaci ebooka, więc wystarczy chwila aby uzyskać dostęp do 192 stron praktycznej wiedzy o GA – wiedzy o prawidłowej konfiguracji usług, o trickach pozwalających np. na mierzenie czasu na stronie w przypadku odwiedzin tylko 1 podstrony, o raportach ułatwiających analizę ruchu i wiele więcej. Czytaj całość »

Bezpodstawna nagonka na Google czy pokazanie prawdy o monopoliście?

  • Artykuł opublikowany 06.12.2014 (07:45) przez Lexy

W sieci znowu jest gorąco o sprawie Nokautu i kilku innych porównywarek, które ponad 2 lata temu dostały od Google kopniaka za stosowanie SWLi. A wszystko zaczęło się od artykułu w serwisie natemat.pl, w którym czytamy: Czytaj całość »

Black Friday z Lexy ;-)

  • Artykuł opublikowany 28.11.2014 (11:38) przez Lexy

Black FridayNo cóż… sporo osób czeka dzisiaj na przeróżne promocje, więc szkoda byłoby ich nie przygotować. A zatem, na swoje materiały edukacyjne przygotowałam rabat 50% obowiązujący do końca dzisiejszego dnia. Dodam, że to pierwsza (i niewykluczone, że ostatnia) okazja na zakup po tak niskich cenach. Czytaj całość »

Podmiana podstron w Google – zaproszenie do testu

  • Artykuł opublikowany 25.11.2014 (20:32) przez Lexy

Pisałam niedawno o kanibalizacji słów kluczowych, czyli sytuacji, w której wiele podstron rywalizuje o pozycję dla tej samej frazy ze względu na mało zróżnicowaną optymalizację. Najczęściej problem występuje w przypadku zastosowania identycznych lub bardzo zbliżonych tytułów wielu podstron, a pogłębia się on, jeśli dochodzi do tego niekonsekwentne linkowanie wielu podstron na te same frazy. W rezultacie widzimy wahania pozycji w Google zależne od tego, którą z podstron w danym momencie Google uzna za najbardziej trafną. Czytaj całość »

Prolink.pl – recenzja giełdy linków [aktualizacja]

  • Artykuł opublikowany 24.11.2014 (18:12) przez Lexy

Poniższy post został pierwotnie opublikowany w 2011 r., następnie odświeżony w lutym 2013 r. Najnowsza aktualizacja jest z dnia 24 listopada 2014 r.

Giełda linków Prolink.plW Prolinku zarejestrowałam się w 2011 r. i już wtedy opisałam na blogu pierwsze wrażenia z korzystania z niego. Podobnie jak w przypadku testowania pozostałych polskich giełd linków, tak też tutaj otrzymałam doładowanie od serwisu. Czytaj całość »

To już (prawie) 10 lat

  • Artykuł opublikowany 13.11.2014 (23:19) przez Lexy

Miałam zostawić ten wpis na początek 2015 r., ale po grzebaniu w archiwalnych informacjach stwierdziłam, że powinnam zdążyć z nim jeszcze w tym roku. Pozwólcie, że raz na rok (nie będę już publikować podsumowania tego roku) napiszę coś o sobie ;-) i że razem ze mną wsiądziecie w wehikuł czasu. Czytaj całość »

Najbliższe szkolenia SEO

  • Artykuł opublikowany 11.11.2014 (20:38) przez Lexy

W najbliższym czasie będzie kilka okazji na zdobycie bądź odświeżenie wiedzy podczas szkoleń SEO. Postanowiłam zebrać ich listę i myślę, że wielu z Was zdecyduje się zapisać przynajmniej na jedno z nich. Czytaj całość »

Jak prowadzić kampanie SEO na forach + konkurs

  • Artykuł opublikowany 06.11.2014 (22:59) przez Lexy

Kampanie na forachNie, nie użyję tutaj sformułowania “kampanie marketingu szeptanego”, bo tylko specjaliści w tej dziedzinie mogą się wypowiadać na temat tego, która z opisanych poniżej kampanii może zostać tak nazwana. Tym samym chcę od razu uciąć ewentualną dyskusję na temat nazewnictwa, która zbaczałaby z głównego tematu. Mówiąc wprost – opiszę preferowane przeze mnie sposoby prowadzenia kampanii na forach, które albo są z góry nastawione na pozyskanie linków SEO, albo w których udaje się je zdobyć bardziej w ramach “efektu ubocznego” – oczywiście jak najbardziej pozytywnego ;) Czytaj całość »