Jak wybrać firmę SEO i monitorować efekty pozycjonowania?

wybor-firmyZnalezienie firmy SEO to prawdziwe wyzwanie w szczególności dla nieświadomych klientów, którzy dopiero co usłyszeli o tym, że bez wysokich pozycji w Google nic nie zdziałają. Nie wiedzą dokładnie, na czym to polega i jak wybrać odpowiednią firmę do współpracy. Dlatego dzisiaj skupię się na tym, na co powinien zwrócić uwagę przeciętny Kowalski szukający pozycjonera.

Od razu dodam, że nie ma na to łatwego przepisu.

Czytaj całość »

Pozyskiwanie linków wiąże się z ryzykiem filtra

Tytuł nieco przewrotny, ale to przez to, że nie dla wszystkich ta informacja jest tak oczywista, jak dla mnie 😉 Przeczytałam właśnie komentarze pod wpisem o Pingwinie. Nie ma ich co prawda wiele, ale każdy skupia się na kolorach i na tym, że nawet Grey Hat SEO narusza wytyczne Google. I to nie pierwszy raz, kiedy czytam “oczywistą oczywistość”. Od dłuższego czasu pojawiają się wpisy o tym, że taki czy inny sposób linkowania wiąże się z ryzykiem oberwania od Google, jakby to było jakieś przełomowe odkrycie.

Czytaj całość »

Zbieram zapisy na darmowy kurs link buildingu

Już od jakiegoś czasu zbierałam się do tego, aby opracować nowy materiał. I w końcu jest – kilkadziesiąt technik link buildingu, od najbardziej banalnych po te bardziej kreatywne i czasochłonne. Poszczególne techniki są przemieszane, aby każdy, niezależnie od poziomu zaawansowania, stosunkowo szybko znalazł coś dla siebie. Materiał jest całkowicie darmowy 😉

Czytaj całość »

Dlaczego nie ma mnie online?

Post publikuję z dużym opóźnieniem w stosunku do fejsa, ponieważ miałam chwilowe problemy techniczne z blogiem… Przez długi czas nie udzielałam się w sieci i pojawiało się coraz więcej pytań, co się ze mną dzieje. Raz padło nawet pytanie o to, czy… żyję 😉 Tak, żyję i mam się dobrze, tyle że mój czas pochłania…

Czytaj całość »

Duże serwisy nie oddadzą Ci ruchu

Po dzisiejszym sprawdzeniu skrzynki pocztowej czuję się… zniesmaczona. W weekend poświęciłam chwilę na sprawdzenie działania niektórych narzędzi od Google, w tym m.in. zgłoszenia DMCA. Zgłaszałam w ten sposób wyłącznie te strony, na których ewidentnie było widać, że autor wykorzystywał teksty świadomie łamiąc moje prawa autorskie, a także te strony, na których kontakt z właścicielem był utrudniony – np. na jednej ze stron typu Q&A konieczna była rejestracja po skorzystaniu z linka “Zgłoś naruszenie praw autorskich“, z kolei na pozostałych w ogóle nie było danych kontaktowych.

Czytaj całość »

Narzędzie Google do usuwania stron z indeksu

Dzisiaj będzie krótki i luźny temat, w sam raz na sobotę. Usuwanie wyników jest możliwe zarówno na wniosek osoby powiązanej z serwisem, jak i tych zupełnie niezależnych użytkowników. Usuwanie całych serwisów lub wskazanych podstron jest zawsze możliwe na prośbę osoby mającej dostęp do konta strony w narzędziach Google dla webmasterów. Wystarczy przejść do zakładki Indeks Google -> Usuń adresy URL, a następnie kliknąć na “Nowa prośba o usunięcie“.
usun-adresy-url

Czytaj całość »