Recenzje książek

Książki o pozycjonowaniu – Recenzje książek poświęconych tematyce pozycjonowania stron w wyszukiwarkach internetowych.

“Sztuka SEO – Optymalizacja witryn internetowych” – recenzja

Sztuka SEO - Optymalizacja witryn internetowychKilka dni temu skończyłam czytać książkę “Sztuka SEO – Optymalizacja witryn internetowych“, której autorami są Eric Enge, Stephan Spencer, Jessie Stricchiola i Rand Fishkin. Zacznę od tego, że jestem uzależniona od zakupów 😉 w tym od kupowania książek o SEO, mimo że w wielu wałkuje się te same tematy. A tym razem zbiegło się to dodatkowo z czasem, kiedy miałam sporo wolnego (pobyt w szpitalu), który dzięki tej książce w miarę szybko upłynął.

Czytaj całość »

“Pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych. Cała prawda” – recenzja książki

Książkę “Pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych. Cała prawda” R. Lieb zaczęłam czytać dość dawno, ale skończyłam zaledwie kilka dni temu, dlatego właśnie teraz postanowiłam napisać kilka słów na jej temat. Przede wszystkim nie jest to książka dla osób, które chcą zajmować się pozycjonowaniem albo już to robią i mieli nadzieję poszerzyć swoją wiedzę na ten temat… chyba że wręcz uwielbiają czytać i nie ma dla nich znaczenia, czy dowiedzą się czegoś nowego.

Czytaj całość »

Godzina dziennie z SEO – recenzja książki

Godzina dziennie z SEOGodzina dziennie z SEO” autorstwa Jennifer Grappone i Gradiva Couzin to niestety jedna z pozycji na temat pozycjonowania, której nie mogę polecić nawet mocno znudzonym osobom, które chcą sięgnąć po jakąkolwiek książkę. Przede wszystkim omawia ona nie tylko temat SEO, ale także kampanii PPC, chociaż tego można się było dowiedzieć po zapoznaniu się ze spisem treści.

Czytaj całość »

Twój biznes w internecie. Podręcznik e-marketingu – recenzja

Twój biznes w internecie. Podręcznik e-marketinguNiedawno wspomniałam o najnowszej pozycji z dziedziny e-marketingu, jaką jest książka Twój biznes w internecie. Podręcznik e-marketingu przygotowana przez zespół MaxROY.com, a wydana przez Axel Springer Polska. Egzemplarz recenzyjny dostałam ponad tydzień temu, ale dopiero w ten weekend mogłam usiąść do czytania. Muszę przyznać, że do książki byłam od razu pozytywnie nastawiona ze względu na wcześniejsze publikacje i szkolenie MaxROY’a, z których byłam zadowolona i tym razem również się nie zawiodłam 😉

Czytaj całość »

Pozycjonowanie i optymalizacja stron WWW

pozoptHelion ma dla nas niespodziankę – na czerwiec planowane jest wydanie książki “Pozycjonowanie i optymalizacja stron WWW. Jak to się robi” autorstwa Bartosza Danowskiego i Michała Makaruka. Będzie to przewodnik po skutecznej promocji stron w Internecie. Z książki tej dowiemy się, jak zbudować stronę tak, aby zajmowała wysokie pozycje w wyszukiwarkach, jak sprawić, aby Twoja firma pojawiła się na wyższych pozycjach niż konkurencja

Czytaj całość »

Nowa książka o SEO – tym razem moja ;-) – Żart Prima Aprilisowy

Namawiana długo w szczególności przez najbliższych znajomych z branży, w końcu zdecydowałam się na przelanie na papier mojego podejścia do pozycjonowania. Najbardziej intensywne prace nad książką trwały od grudnia zeszłego roku, dlatego też od tej pory można było widzieć mnie na forach czy też czytać nowe wpisy na blogu dużo rzadziej niż kiedyś (co mam jednak zamiar nadrobić już niedługo ;-)).

Czytaj całość »

“Pozycjonowanie i optymalizacja stron WWW. Ćwiczenia praktyczne” – Bartosz Danowski, Michał Makaruk

Pozycjonowanie i optymalizacja stron WWW. Ćwiczenia praktycznePozycjonowanie i optymalizacja stron WWW. Ćwiczenia praktyczne to książka znanych nam już doskonale autorów – Bartosza Danowskiego i Michała Makaruka. Ledwo zdążyłam otrzymać SEO Biblię, a już szykuje się nowy zakup 😉 Tym razem pozwolę sobie wkleić opis z heliona ze względu na to, że pierwszy raz od bardzo dawna mam stały dostęp do swojego komputerka.

Czytaj całość »