fbpx
Google Index Checker – narzędzie do sprawdzania indeksacji w Google [wpis gościnny]

Google Index CheckerMam przyjemność opublikować wpis autorstwa Mariusza Kołacza, na temat jego autorskiego narzędzia do sprawdzania stanu indeksacji podstron/wpisów. Zachęcam do zapoznania się z artykułem.

Czy wiesz, że w ciągu 2 minut możesz uzyskać dostęp do poniższego materiału?
Szkolenie: Zarabiaj na audytach SEO

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że skuteczność pozycjonowania jest ściśle powiązana ze stopniem indeksacji, czym większy procent zaindeksowanych wpisów (linków), tym lepsze efekty. Tymczasem według różnych badań zaledwie 1/3 pozyskanych odsyłaczy zostaje samoistnie zauważona przez Google. Czy można zwiększyć stopień indeksacji i tym samym podnieść efektywność pozycjonowania?

Oczywiście że można. Są różne sposoby przyśpieszania indeksacji (pingowanie XML-RPC, podlinkowanie i inne), jednakże zanim wybierzemy odpowiednią metodę trzeba zbadać, które wpisy wymagają dodatkowej interwencji. W tym miejscu pojawia się ciekawy, darmowy program o nazwie Google Index Checker, którego zadaniem jest automatyzacja procesu sprawdzania stanu indeksacji wpisów w wyszukiwarce Google.

Opis został przygotowany w oparciu o najświeższe wydanie GIC v1.2 BETA.

Od strony budowy zastosowano podobny schemat jak w wielu innych darmowych aplikacjach z tego segmentu. Okno główne zawiera trzy pola, lista adresów do sprawdzenia, lista zaindeksowanych i niezaindeksowanych wpisów oraz przyciski sterujące. Użytkownik wczytuje zestaw adresów z pliku XML, TXT lub wkleja adresy ręcznie, konfiguruje sposób odpytywania wyszukiwarki, po czym uruchamia proces sprawdzania.
Google Index Checker - okno główne
To co jest najcenniejsze tkwi we wnętrzu aplikacji. GIC jest jednym z nielicznych darmowych programów, który posiada obsługę adresów z parametrami, do tego umożliwia sterowanie procesem odpytywania wyszukiwarki (Ustawienia => Opcje => Połączenie).
Google Index Checker - ustawienia połączenia
Na zakładce Połączenie użytkownik może własnoręcznie określić opóźnienie między kolejnymi zapytaniami. Ustalany jest przedział liczbowy między MIN a MAX, który wprowadza elementy losowości co zwiększa naturalność wykonywania zapytań. Aby włączyć losowy czas opóźnienia dla każdego adresu URL, w oknie głównym programu zaznacz opcję Symuluj człowieka.

Kolejna opcja warta uwagi to sprawdzanie pakietowe (nowość w wersji 1.2 BETA). Można określić po ilu sprawdzonych adresach wystąpi opóźnienie. Opcja wpływa pozytywnie na efektywność sprawdzania.
Google Index Checker - preferencje wyszukiwania
Kolejne nowości kryją się na ostatniej zakładce – Preferencje wyszukiwania. Użytkownik może zdefiniować metodę sprawdzania dla adresów z parametrami. Z testów wynika, że najefektywniejszą metodą jest toolbarqueries, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby wybrać inną opcję. Zaznaczenie pola Losowa metoda sprawdzania spowoduje, iż każdorazowo spośród dostępnych metod zostanie wylosowana jedna, która zostanie wykorzystana do wysłania zapytania.

Co więcej, można całkowicie zignorować wszelkie adresy zawierające parametry, co oczywiście istotnie zwiększy efektywność procesu validacji, albowiem klasyfikacja adresów z parametrami odbywa się na podstawie Google Cache, które jest bardziej podatne na zablokowanie. Jeśli zaznaczymy ów opcję, każdy adres z parametrem zostanie zignorowany i sklasyfikowany jako niezaindeksowany.

W wersji 1.2 łącznie zaimplementowano ponad 20 modyfikacji, które nie tylko naprawiają zauważone błędy, lecz także zwiększają wydajność pracy.

Niespodzianka dla wszystkich fanów bloga. Każdy kto wejdzie na Facebooka i polubi witrynę facebook.com/lexy.seo.blog uzyskuje dostęp do przedpremierowej wersji GIC 1.2 BETA. Link znajdziecie w zakładce GIC 1.2 BETA.

Pytania, uwagi i propozycje odnośnie wersji BETA proszę kierować bezpośrednio na mój email m.kolacz(at)techformator.pl

Mariusz Kołacz

Bloguje i pisze artykuły od 2007r. Współpracuje z wieloma portalami o tematyce IT. Właściciel bloga technologicznego TechFormator.pl. Ambitny, niezależny specjalista SEO. Profesjonalnie zajmuje się pozycjonowaniem stron internetowych od 2008r. Zdeterminowany poszukiwacz złotej metody prowadzącej do najwyższych pozycji w wyszukiwarkach.

Strona www

KATEGORIE: Narzędzia SEO, Wpisy gościnne
Comments (26)

mam vira podczs pobiearnia tinypic[dot]com/r/4lxuc/6

A co z osobami, ktore juz wcześniej polubiły profil? 😉

Jak zwykle użytkownicy jabłuszka muszą się pomęczyć z VPSem 🙂 Tak czy inaczej potestujemy!

@gms247, to jest false positive, tylko Nod jest nadwrażliwy i pluje fałszywymi komunikatami.

Świetne narzędzie o którym nie słyszałam, na pewno wykorzystam w najbliższym czasie.

Ja z niego korzystam od kiedy pojawiła się pierwsza wersja programu 🙂

„A co z osobami, ktore juz wcześniej polubiły profil?”
Wystarczy, że wejdą na FB i przejdą do zakładki „GIC 1.2 BETA” 🙂

Szkoda, że na windowsa… A inne OSy?

Pod Linuksem też działa, wystarczy Mono zainstalować lub pod Wine z DOTNET4, niestety trzeba ręcznie instalować, WineTricks nie daje rady.

Mariusz, fajnie, że udostępniasz za free swoje narzędzie.
Ile adresów jest w stanie przemielić program bez złapania bana na domyślnych ustawieniach?

Wczoraj testowane na sitemapie 467 adresów pomyślnie sprawdzonych.
Wszystkie adresy na liście to przyjazne adresy.
Ustawienia:
symuluj człowieka włączone, przedział min max 2-6
sprawdzanie pakietowe włączone po każdych 20 adresach dodatkowa przerwa 10s.

Nigdy wcześniej nie słyszałem o tym narzędziu. Przetestowałem, działa, będę używał 🙂 Świetna robota Mariusz!

Naprawdę fajne narzędzie. Również będę korzystał. Dzięki!

bardzo przydatny soft! teraz będę testowal kilka domen więc się przyda:)

Dziękuję za świetny program, działam nim od początku,a dziś dowiedziałem się że jest nowa wersja (już na dysku).

Mam 2 pytania:
1) Czy jest sposób aby skonfigurować pliki w taki sposób aby nie trzeba była za każdym razem wpisywać hasło?
2) Co z opcją konfiguracja PROXY? Na razie widnieje jako nie aktywna, czy będzie wprowadzona

Teraz sprawdzałem 500 adresów z ustawieniami:
– symuluj człowieka włączone,
– przedział min max 2-6
– sprawdzanie pakietowe włączone po każdych 20 adresach dodatkowa przerwa 30s.

Przy 400 wywalił błąd „Twój adres jest zablokowany – przerywam sprawdzanie”.

Witaj!
Odpowiadając na pytania…
ad1 Nie da się, jeśli nie dojdzie do weryfikacji lub w trakcie wykonywania odpytywania serwera nastąpi przerwa w jego funkcjonowaniu program nie uruchomi się.

ad2 Proxy będzie dostępne od wersji 2.0

Co do liczby spr. adresów, ciężko powiedzieć czemu u Ciebie jest tak a nie inaczej. Dostaje od ludzi różne sygnały, jeden sprawdził 300 z groszami, inny 200, a jeszcze inny 100. Aby można w ogóle coś powiedzieć musiałbym odwzorować sprawdzanie z konkretnym zestawem danych.
Pozdrawiam.

Ciekawe narzędzie, korzystam na zmianę z Netpeak Checker.

Witam, mam taki problem. Nie mogę zrobić ani jednego sprawdzenia. Wklejam listę adresów około 50 pozycji. Od razu wyskakuje komunikat, że sprawdzenie zakończone. Co poradzicie?

Co zrobić jak zablokuje IP?
dlaczego przycisk do konfiguracji proxy mam nieaktywny?

Poczekać lub ręcznie wbić adres w przeglądarce google.pl i wpisać szukaną frazę, pojawi się captcha = przepisać = odblokować. Jak nie będą wykonywane żadne zautomatyzowane zapytania, Google szybko całkiem odblokuje IP.
Obsługa proxy w wersji 1.2 jest niedostępna dlatego przycisk jest nieaktywny. Proxy można obsłużyć w programie tylko poprzez metodę z tego poradnika http://techformator.pl/jak-sprawdzic-kilka-tysiecy-linkow-w-gic-rotacja-proxy/

Zablokowało mi IP kiedy zostanie odblokowane?

help nie mogę znaleźć programu na fp 🙁

@Monika, dostępny jest w zakładce Free SEO Tools – https://web.facebook.com/techformatorpl/app/190322544333196/

Mariusz jest kłopot z sprawdzeniem indeksowania stron. Po wklejeniu adresów pojawia się komunikat, że sprawdzenie zakończone, a nie jest to prawdą.

Jak można temu zaradzić?

Pobrałem i testowałem kilka dni program z strony http://techformator.pl i jest spoko. Prosta i intuicyjna obsługa. Dla laika takiego jak ja to dobra lekcja pozycjonowania stron.

1. Zasada wartościowe linki – nie śmieci na ilość 🙂

Mogę odgrzebać temat ? 🙂 Mamy rok 2018 a temat indeksowania jest ważniejszy niż w czasach kiedy powstawał ten artykuł.
Mam bardzo ciekawe NOWE spostrzeżenia którymi chciał bym się z wami podzielić. Aktualnie kupiłem pakiet 30 katalogów z listy 100 najmocniejszych katalogów. Po tygodniu zaindeksowane są aż 3. Testuje wszystkie program i sprawdzam który z nich będzie najlepiej dział ale wydaje mi się że w przypadku katalogów SEO to sprawa jest już spalona. Najlepsze jest to że te katalogi pobierają nadal opłatę za dodanie wpisu (i to nie mała) ale nie przynosi to żadnej korzyści. Aktualnie testuję Gindex.me (jestem ciekawy jego efektów gdyż w internecie jest trochę o tym narzędziu ale obawiam się ze tylko ze względu na program partnerski) jak coś znajdę ciekawego to dam znać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Copyright 2017 Lexy's SEO blog. All Right Reserved.