fbpx
SEOtxt.pl – pierwsze wrażenia z serwisu

W komentarzach do ostatniego wpisu polecono mi skorzystanie z serwisu SEOtxt, co też uczyniłam. W skrócie – w serwisie można m.in. zlecić przygotowanie tekstu lub kupić gotowe paczki tekstów na wybrany temat. Dodatkowymi usługami są: publikacja tekstów w sieci prywatnych precli i zakup multikodów do katalogów. W artykule tym skupię się na usługach związanych z tekstami na strony.
Serwis SEOtxt
Na początku napiszę, że nie wiem tak naprawdę, czy jest to oferta jednej konkretnej firmy z fajnym panelem, czy też serwis umożliwiający zlecanie tekstów różnym copywriterom. Z posta na PiO wynika, że rejestracja dla copywriterów jest zamknięta, ale z drugiej strony serwis został zaprezentowany jako niezależny projekt.

Czy wiesz, że w ciągu 2 minut możesz uzyskać dostęp do poniższego materiału?
Szkolenie: Zarabiaj na audytach SEO

A teraz już na temat samej strony i jej funkcjonalności. Po rejestracji i zalogowaniu się na konto na SEOtxt (zachęcam do rejestracji z linka partnerskiego), moim oczom ukazały się wszystkie możliwości serwisu. Od razu byłam mile zaskoczona, więc postanowiłam dodać pierwsze zlecenie. Aby to zrobić, musiałam najpierw zasilić swoje konto i jeśli chodzi o ceny, tekst składający się z 1000 znaków (bez spacji! – łącznie ze spacjami wyjdzie o kilkaset znaków więcej) kosztuje 3 punkty, czyli 3,69 zł. Dodając zlecenie należy podać ilość znaków, ilość tekstów i opisać zlecenie.
Dodawanie zlecenia na SEOtxt
Po dodaniu zlecenia przechodzi się do sprawdzenia terminu jego wykonania i jeśli zlecenie nie jest duże, można skorzystać z trybu EXPRESS. Tym samym, dodając zlecenie przed południem, można je odebrać jeszcze tego samego dnia, przy czym skorzystanie z tego trybu nie jest dodatkowo płatne. Tutaj muszę pochwalić terminowość – pierwsze zlecenie dodałam w sobotę, a zostało ono zrealizowane w niedzielę. Kolejne zostało zrealizowane tego samego dnia, jednak tu miałam pewne zastrzeżenia, o czym później napiszę. Jeśli chodzi o terminowość to serwis gwarantuje zwrot 80% punktów w przypadku przekroczenia terminu wykonania zlecenia przez pracownika.

Jaka jest jakość tekstów na SEOtxt?

Teksty zlecone na SEOtxt nadają się nie tylko na lepsze precle, ale także na strony. Jak już wspomniałam, pierwsze zlecenie dostałam następnego dnia po jego dodaniu i od razu opublikowałam teksty na stronie. Kolejne ze zleceń przypisałam z ciekawości innej osobie i tu niestety musiałam je odrzucić ze względu na opracowanie tekstów na podstawie nieaktualnych informacji. Do samej jakości czy stylu nie miałam większych zastrzeżeń.

Minus za to, że nie ma w serwisie opcji odrzucenia zlecenia – można je zaakceptować lub zgłosić do poprawki, ale automatycznie nie mogę zaznaczyć, że w ogóle go nie przyjmuję. Na szczęście dzięki systemowi ticketów mogę porozmawiać z copywriterem i dostałam zapewnienie o anulowaniu zlecenia i zwrocie opłaty za nie. Przy każdym zleceniu można ocenić jakość otrzymanych tekstów i na tej podstawie ustalana jest średnia ocena copywritera, więc zlecenia można przypisywać do konkretnych osób bazując właśnie na ich ocenie.

W serwisie istnieje również możliwość pobrania gotowych paczek artykułów, chociaż nie ma ich zbyt wiele (w tej chwili jest ich 15 po 5-20 tekstów na paczkę).
Gotowe teksty do pobrania
W szczegółach na temat gotowych ofert znajdują się tytuły i długość każdego z plików, chociaż brakuje mi tutaj ich zajawek. Do jakości tych tekstów również nie można się przyczepić.

Generalnie, jak zwykle dopatrzyłam się kilku błędów w serwisie czy też sugestii co do tego, aby nawigacja po nim była bardziej intuicyjna. Nie ma jednak sensu wypisywać ich tutaj – mam zamiar wysłać listę sugestii właścicielom. W artykule tym miałam zamiar podzielić się również opinią na temat sieci prywatnych precli i jakości tekstów publikowanych na nich, ale miałam w związku z tym pytanie do właścicieli, na które nie otrzymałam jeszcze odpowiedzi.

Serwis SEOtxt polecam przede wszystkim do zlecania tekstów na strony, a do tekstów na precle nadaje się przede wszystkim dział z gotowymi ofert, których niestety jest niewiele. Z serwisu na pewno będę jeszcze korzystać – nawet w tej chwili czekam na wykonanie zlecenia.

KATEGORIE: Narzędzia SEO, Pozycjonowanie stron
Comments (19)

„Zaznaczam, że kwota ta dotyczy tekstu na 1000 znaków ze spacjami, a licząc ze spacjami będzie to kilkaset znaków więcej.” Chyba jakiś błąd się wkradł?:-)

Dzięki 😉 Już poprawiłam.

No to jestem po wrażeniem, chyba skorzystam, na pewno pod silniejsze zaplecze przyda się cuś takiego.

Nie wiem jak to zrobiłaś, ale przekonałaś mnie do przetestowania ;)))

Dla mnie bardzo ważna jest terminowość, więc mnie głównie tym przekonali 😉 Jak znacie podobne serwisy to wrzucajcie w komentarzach.

Zauważyłam u siebie jedną ciekawą rzecz. Jak współpracowałam z jakąś firmą w zakresie copywritingu to zawsze kontaktowałam się bezpośrednio z właścicielem firmy i nie wiedziałam, kto dokładnie wykonuje zlecenie. Jeśli więc dostałam kiepskie teksty, skopiowane czy słabej jakości to odbijało to się od razu na mojej ocenie całej firmy. A tu, kiedy wiem, komu zlecam tekst i jeśli mam do niego zastrzeżenia to wiem, żeby kolejnym razem zlecać go innej osobie, ale nie rezygnuję od razu z korzystania z serwisu. Więc sam taki panel wpływa na duży plus dla takiej firmy.

Ogolnie usluga git. Jedynie trzeba miec na uwadze iz kazdy pracownik jest inny. Ja mialem zagadke, 2 miesiace (czy jakos takos) czekalem na teksty. Po mojej interwencji inny pracownik przejal zadanie i wykonal je. W zaden sposob nie chce oczerniac serwisu 🙂 Jedynie informuje, ze co pracownik to moze byc inaczej 🙂

Teksty którego pracownika polecasz?

no właśnie jak dotąd słyszałem złe rzeczy i nawet sie tam nie logowałęm..ale oczywiscie teraz sprawadze 🙂 mam nadzieję że nie bede miał przygód.

Dzięki za recenzję 😉 Skorzystam z Twojego refa przy rejestracji.
Pozdrawiam!

Jakość tekstów tam jest bardzo różna w zależności na jakiego pracownika się trafi, od dobrej do bardzo kiepskiej, ale na szczęście można zgłaszać poprawki, które na szczęście są uwzględniane.

Dobry opis 🙂 Brakuje mi tylko info o cenie w odniesieniu do textmarketu 🙂
Shareuje 🙂

Ceny za 1000 znaków są podobne, z tym że w seotxt są one liczone za 1000 znaków bez spacji, a w textmarkecie za 1000 znaków ze spacjami.

Sprowadzając ceny do jednego poziomu, czyli ok. 1000 znaków ze spacjami, wygląda to następująco:
– art na 1000 znaków ze spacjami (czyli niecałe 900 znaków bez spacji) w seotxt kosztuje 3,32 zł brutto;
– art na 1000 znaków ze spacjami w textmarket kosztuje 3,30 zł brutto.

Różnica jest też w przedziałach cenowych, bo w seotxt jest 0,3 zł netto/0,37 zł brutto za każde 100 znaków (bez spacji), a w tekxtmarkecie skoki są co 1000 znaków ze spacjami i cena wtedy się podwaja, potraja itp., czyli:
– art na 1800 znaków ze spacjami (czyli nieco ponad 1500 znaków bez spacji) w seotxt kosztuje 5,54 zł brutto;
– art na 1800 znaków ze spacjami w textmarket kosztuje nadal 3,30 zł brutto;
ale:
– art na 2000 znaków ze spacjami (czyli ok. 1700 znaków bez spacji) w seotxt kosztuje 6,27 zł brutto;
– art na 2000 znaków ze spacjami w textmarket kosztuje już 6,60 zł brutto.

Czyli im bliżej pełnego tysiąca, tym bardziej opłaca się kupować teksty w textmarkecie, bo dopiero po przekroczeniu pełnego tysiąca stawka się zwiększa.

Mam nadzieję, że nigdzie się nie machnęłam w wyliczeniach 😉

Wow, ja wyskoczylem z leniwym pytaniem typu rtfm, a Ty z taka konkretna odpowiedzia 🙂 Dzieki!

Ja również polecam korzystanie z tego serwisu, zleciłem już kilkanaście tekstów, które dostałem terminowo i oprócz jednego nie miałem zastrzeżeń co do jakości tekstów. Ceny również są rozsądne 🙂 Polecam pracowników (15 oraz 18).

„Polecam pracowników (15 oraz 18).”
A ja odradzam 15 ze względu na niską jakość (ponoć jakość standardowa, czyli bez synonimów, to dalej jakość zapleczowa, a nie na zwykłą stronę czy lepsze zaplecze) i nadmierną interpunkcję, przez którą ciężko czyta się te teksty.

Dzięki za ten artykuł, szukam kogoś do dobrych tekstów. Możecie jeszcze jakieś numery pracowników polecić?

Ciekawe jak wygląda sprawa praw autorskich gotowych treści. Czy osoby piszące te teksty piszą je na podstawie innych tekstów np. z gazet?
Sądzę że lepiej samemu pisać seo teksty. a gotowce to tylko na jakieś zapleczówy.

Moje wrażenie jest pozytywne chociaż odkryłem go niedawno. Czy kojarzy Pani inne tym podobne serwisy gdzie w korzystnej cenie można zamówić wartościowe treści?

Innym miejscem, gdzie można zamówić teksty są platformy takie jak np. Textbookers czy Gieldatekstow.pl Warto przetestować kilka możliwości i znaleźć najbardziej optymalne rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Copyright 2017 Lexy's SEO blog. All Right Reserved.