Zdobywaj linki i ruch z katalogów startupów

Startując z nowym projektem i szukając jak największej liczby źródeł linków, powinniśmy w pierwszej kolejności zainteresować się katalogami startupów. Niestety nie ma zbyt wiele polskich stron tego typu, ale na szczęście te, z których możemy skorzystać, przyniosą nam korzyści zarówno pod kątem SEO, jak i skutecznego ruchu. Ponieważ w przypadku reklamowanej ostatnio strony, statystyki (z okresu nieco dłuższego niż tydzień) ze stron publikujących informacje o startupach wyglądały następująco:
Statystyki ruchu z katalogów startupów
postanowiłam opublikować listę stron, na których startup był zgłaszany. Na więksszości z nich można wstawić link i jest to zazwyczaj link dofollow, mimo wszystko bardziej zwróciłabym tu uwagę na samą możliwość zareklamowania swojej strony i tak skuteczny ruch jak widać na screenie:

Czy wiesz, że w ciągu 2 minut możesz uzyskać dostęp do poniższego materiału?
Szkolenie: Zarabiaj na audytach SEO

Wyjątkowo skuteczne okazują się też być informacje prasowe, chociaż w ich przypadku nieco rzadziej można liczyć na linki dofollow i praktycznie w 100% anchorami są adresy lub nazwy serwisów. Nie zapominajcie więc o tych źródłach linków i ruchu podczas startu z nowym projektem.
Tę i wiele innych porad można znaleźć w serwisie SeoStation.pl w bazie wiedzy.

KATEGORIE: Case study, Linkowanie, Pozycjonowanie stron
Comments (19)

Proszę mi jeszcze podpowiedzieć jak można zgłosic stronę do startupów np. na portalu mambiznes.pl?

Trzeba wysłać informację i logo mailowo na adres podany na podstronie „kontakt”. Tutaj wolałabym nie wklejać żadnych adresów mailowych.

Rewelacyjny post. Szczerze powiedziawszy to nie wierzyłem, że katalogi mogą być dobrym źródłem ruchu. A tu proszę…

Człowieku! Jakie katalogi???
Prównujesz antyweb.pl czy mambiznes.pl do jakiegoś katalogu, w którym umieszczasz swoje durne wpisy i link do strony klienta?

To co pokazała Lexy to przykład PR (Public Relations) jakby ktoś z seowców nie wiedział.
Nie wnikam czy wykonany poprawnie czy nie. Jeśli celem było umieszczenie wpisu i linku do serwisu to ok, ale jeśli chodziło o spopularyzowanie nowej strony, to wynik taki sobie.
W 95% odwiedzający takie strony to nie są potencjalni klienci, czy użytkownicy serwisu, tylko ciekawscy nowych startupów i tego co się dzieję w tym środowisku nowego.

Jeśli uważacie, że to kolejny wspaniały pomysł na wciśniecie swoich linków w nowych serwisach, to muszę was rozczarować. Nic z tego. Tak jak napisała Lexy wasze stronki firmowe nie przejdą i wylądują w koszu – szkoda waszego czasu.

M

Marcin, wyluzuj. To, że ktoś użył ogólnej nazwy „katalogi” jeszcze nic nie znaczy, a już na pewno nie oznacza, że porównuje on te serwisy ze zwykłymi katalogami stron albo chce do nich dodać byle co.

„Jeśli celem było umieszczenie wpisu i linku do serwisu to ok”
Gdyby to był jedyny cel to nie wnikałabym w statystyki odwiedzin i konwersję. Kiedy tylko mam taką możliwość, staram się korzystać z różnych źródeł, które przyniosą mi nie tylko korzyści pod kątem SEO.

„W 95% odwiedzający takie strony to nie są potencjalni klienci, czy użytkownicy serwisu, tylko ciekawscy nowych startupów i tego co się dzieję w tym środowisku nowego.”
Też tak początkowo myślałam. Ale skoro z tych 6 źródeł na screenie ponad 1/5 osób się rejestruje to znaczy, że jednak udało się trafić do klientów.

uważam że jest to raczej dokręcanie śruby w traffic’u lub linkach przychadzacych, ale zawsze warto widziec o dodatkowych mozliwosciach, dlatego naleza sie podziekowania autorce

Niektórzy mocno wzięli sobie do serca zapewne ten wpis – nie róbcie wiochy! Link poniżej:
http://www.startopia.pl/category/Biznes-pomysA%82y/konstrukcje-stalowe/

Ojj, chyba jednak kolejne tego typu porady zostawię w zamkniętej bazie wiedzy 😉

To zaplecza swoje też można dodawać do tych katalogów startupów ;>

Ciekawe są te startupy, zobaczę jak to działa w praktyce i jaki z nich będzie ruch :-). Dzięki za nowy sposób kreowania PR

Ciekawe rozwiązanie. Szkoda, że te katalogi nie przyjmują zagranicznych serwisów.

Mam nadzieje, że mój post nie będzie odebrany jako spam. Chciałbym jedynie dodać kolejny adres gdzie można opisać swój startup wraz z linkiem. http://www.terazbiznes.pl
🙂

Zgadzam się – nie wszyscy zasługują na takie cenne info. A Twoje info jest cenne – szukam cały czas normalnych stron czyli takich gdzie można sobie pokazać co się robi w internecie i nie usuną linka tylko dlatego, że odnosi się do innej strony i robi bo robi reklamę. Moje zdanie jest takie, że jeśli uczciwie podejmujesz dyskusję i zostawisz przydatny link, to strona nie ucierpi na tym, bowiem i tak jej tematyka odnosi sukces a nie to czy i ile znajduje się linków zewnętrznych. To temat do dyskusji i pewnie znajdzie wielu przeciwników tej mojej teorii.

Ludzie są leniwi. Nawet jeśli pod nos podsuniesz dobre i zadbane serwisy w których można napisać tekst z linkiem, ale pod warunkiem że trzeba się wysilić, to odpuszczą i dalej pozostają przy katalogach i preclach 🙂

Szukasz normalnych storn to zapraszam na gazetamedialna.pl
Daje bez aktywnego linka, żeby nie było że spamuje.

Hehe, ten Twój link mi się „aktywizował” w powiadomieniu mail no ale to nie tu. Dzięki za „gazetę” – przeglądam. Pozdrawiam

Nie rozumiem dlaczego te linki nie miałyby być sensownym uzupełnieniem portfolio linków, dodatkowo pomagając przy okazji potencjalnego kontaktu z inwestorami. Moim zdaniem trzeba przemyśleć opis, żeby nie był typowo katalogowy i stawiał na jakość, ale korzyści są z tego oczywiste. Jak się komuś nie podoba, nie musi przecież z tego korzystać – po co wylewać kubeł pomyj na czyjąś pracę?!

Bardzo fajna możliwość pozyskania kilku linków na start, niestety na bazę linków trzeba pracować stale i ciężko 🙂

Ciekawa opcja. Nawet jeśli linki byłyby nofollow to tutaj raczej reklama jest skuteczna, ponieważ ludzie wchodzą na te strony i przede wszystkim czytają informacje o startupach.

świetna lista serwisów, kopiuje i wykorzystam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copyright 2017 Lexy's SEO blog. All Right Reserved.