fbpx
Sekrety pozycjonowania w Google – Ł. Sosna, R. Nowaczyk

Sekrety pozycjonowania w GoogleZ książki „Sekrety pozycjonowania w Google” dowiesz się m. in. jak dobrać odpowiednie słowa kluczowe, zoptymalizować swoją stronę oraz najlepiej ją wypozycjonować. Książka przedstawia również różne aspekty systemów wymian linków, szczegółowo opisuje algorytm Google PageRank oraz radzi jak tworzyć strony internetowe, które mogą pomóc podnieść ranking strony pozycjonowanej. Oto opis ze strony www.sklep.nakom.com.pl.

Czy wiesz, że w ciągu 2 minut możesz uzyskać dostęp do poniższego materiału?
Szkolenie: Zarabiaj na audytach SEO

Mimo wyjątkowo niskiej ceny (19,90 zł) zawiodłam się na tej książce. Nie dość, że „Sekrety pozycjonowania w Google” nie zawiera nawet 100 stron, to jeszcze prawie połowa dotyczy systemów wymiany linków. Na co komuś instrukcja ich obsługi, skoro tego można się dowiedzieć z netu? Według mnie osoby, które mają jakąkolwiek wiedzę na temat pozycjonowania, nie znajdą w niej nic nowego. Osoby zupełnie zielone zaś pogubią się, bo albo jedna sprawa jest opisywana w kilku rozdziałach, albo jest o niej napisane zbyt ogólnie. To jeszcze nie koniec. Książka zawiera błędy, o których można poczytać na forum Pozycjonowanie i Optymalizacja. Są w niej również opisane metody nieetyczne – wystarczyło napisać, że sposobami na spamowanie są m. in. komentarze i ukryty tekst, ale po co podawać przykład tego jak to ma dokładnie wyglądać? Po co pisać krok po kroku jak sfałszować PR? W skrócie – nie polecam i radzę zamiast tego poczytać chociaż parę stron wspomnianego już forum PiO.

KATEGORIE: Książki, Pozycjonowanie stron
Comments (3)

Lexy – podpisuję się pod Twoją opinią jak najbardziej. Na pewno nikomu tej książki nie polecę. Chyba, że jako negatywny przykład. A może to celowa reklama stron zajmujących się wymianą linków? Tytuł książki w każdym razie nijak nie odzwierciedla tego, co zawiera jej „wnętrze”.

Ja się nie zgodzę z Twoją opinią mi się bardzo podobała, są w niej omówione rzeczy, które pomogły mi wypromować stronę….

Na ok. 40 stronach (reszta to systemy wymiany linków) nie da się opisać jak wypromować stronę 🙂 A zanim ją przeczytałeś znałeś chociaż podstawy pozycjonowania?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Copyright 2017 Lexy's SEO blog. All Right Reserved.