Pozycjonowanie 2.0 – nowy wymiar SEO

Tak jak Internet ostatnimi czasy skupia się na serwisach społecznościowych tworzonych w większości przez użytkowników (tzw. Web 2.0.), tak i pozycjonowanie zmierza w podobnym kierunku przyjmując miano SEO 2.0.

Czy wiesz, że w ciągu 2 minut możesz uzyskać dostęp do poniższego materiału?
Szkolenie: Zarabiaj na audytach SEO

W dużym skrócie, SEO 2.0. ma na celu zaangażowanie internautów w budowanie link popularity, a więc niemałą rolę odgrywać tu będzie linkbaiting. Pozycjoner chcący „przejść” na SEO 2.0.:

  • zapomni o katalogach i preclach, a przejdzie na serwisy społecznościowe i blogi – a czemu nie połączyć tych dwóch rozwiązań?
  • do optymalizacji strony podejdzie od strony marketingowej, a więc tworząc np. opis strony w metatagach skonstruuje go tak, aby skusił internautów do kliknięcia, a nie tak aby roboty wyszukiwarek jak najbardziej go polubiły – tylko że to już wiemy i najlepiej postarać się o kompromis w tej kwestii;
  • skupi się na pozycjonowaniu szerokim – ale nie każdy serwis da się pozycjonować w ten sposób;
  • będzie się starał wyłącznie o linki naturalne, a wymiana linków i własne zaplecze będzie dla niego tematem tabu – co to w ogóle za pomysł? 😉
  • głównym źródłem ruchu będą serwisy społecznościowe i blogi, a nie wyszukiwarki – to chyba nie wymaga komentarza, wystarczą obecne statystyki oglądalności wskazujące, jak dużo internautów korzysta z wyszukiwarek.

To tylko kilka pomysłów na SEO 2.0., a bardziej szczegółowe porównanie znajduje się w artykule Pozycjonowanie 2.0, czyli SEO drugiej generacji…. Sam pomysł ciekawy, ale zbyt wyidealizowany. SEO 1.0. zostało sprowadzone do w 100% sztucznego nabijania link popularity i ignorowania potrzeb użytkowników, a SEO 2.0. zostało przedstawione jakby było rozwiązaniem idealnym. W takim razie ja stosuję SEO 1.5., bo staram się oba pomysły połączyć i optymalizacja zarówno pod użytkowników, jak i wyszukiwarki, nie jest mi obca.

Czekam na komentarze.

KATEGORIE: Linkowanie, Pozycjonowanie stron
Comments (1)

Brzmi nieco utopijnie. SEO 1.0 pozostanie nadal. Warto walczyć, aby zdobyć link. Jakoś nie widzę siebie w roli linkbait-era.

OFFTOP:
Fajny blog 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copyright 2017 Lexy's SEO blog. All Right Reserved.