Kurs pozycjonowania dla średnio zaawansowanych

Kurs pozycjonowania szerokiego dla średniozaawansowanychProwadzę zapisy intensywny kurs pozycjonowania dla średnio zaawansowanych, w którym opierałam się na przykładach serwisów e-commerce, więc tym samym opisuję temat pozycjonowania szerokiego. Cały materiał składa się ze 195 stron podzielonych na 9 części, które kończą się zadaniami praktycznymi. Wysyłam je w odstępach 3-4 dni, a zatem po miesiącu będziesz miał przerobioną całość.

Ostatnia aktualizacja: 5 stycznia 2018 r.

Dla kogo ten kurs

Kurs jest przeznaczony dla osób, które:

 • opanowały do perfekcji podstawy pozycjonowania (np. dostępne w tym kursie);
 • chcą wiedzieć, jak od A do Z przeprowadzić prace przygotowawcze, optymalizacyjne i przygotować strategię linkowania dla sklepów internetowych;
 • potrzebują inspiracji do tego, jak szukać miejscówek na linki i w jakich źródeł korzystać (1/2 kursu to link building wraz z tzw. ściągami z linkowania w postaci tabel);
 • są ciekawe tego, jak inni pracują przy serwisach e-commerce.

Spis treści

Zawartość kursu ocenisz najlepiej po spisie treści – kliknij, aby go pobrać.

Fragment kursu jest dostępny w tym wpisie.

Cena kursu i zamówienie

Oferta indywidualnego kursu pozycjonowania szerokiego obejmuje:

 • miesięczny kurs pozycjonowania składający się z 9 lekcji;
 • miesięczny dostęp do systemu do monitorowania pozycji SeoStation.pl (pakiet „Pro” – do 300 fraz) – wartość: 97 zł (można połączyć ten okres z pakietami otrzymanymi w ramach moich pozostałych produktów);
 • 3-miesięczny trial + 10% rabatu dla nowych klientów Brand24.pl NOWOŚĆ
 • 50 zł* do wykorzystania na publikację artykułu sponsorowanego w CentrumPR.pl NOWOŚĆ (* w cenie 1 SMSa za 1,23 zł)
 • 25% rabatu dla nowych klientów SeoHost.pl NOWOŚĆ
 • 25% rabatu na kurs pozycjonowania na poz. podstawowym;
 • 100 zł rabatu na szkolenie „Zarabiaj na audytach SEO„;
 • ściąga „Jak linkować” w postaci edytowalnych plików XLS;
 • aktualizacje wliczone w cenę.

Cena kursu z dodatkami to 220 zł z VAT:

220 zł (z VAT)

Wystawiam faktury VAT.

Opinie o kursie (14)

Pani Marta kolejny raz odsłania przed nami duży wycinek swojej wiedzy z dziedziny pozycjonowania. Można wiele się rozpisywać. Wg mnie wystarczy jednak parę słów: SKARBNICA WIEDZY, BARDZO DOBRZE NAPISANE, MASA PRZYKŁADÓW, ĆWICZENIA, WARTO!!!
Krzysiek

Świetny kurs, napisany prostym i łatwym do przyswojenia językiem. Duża ilość rzetelnej i wiarygodnej wiedzy poparta świetnymi przykładami oraz przemyśleniami autorki. Polecę każdemu, kto chciałby zagłębić się w świat pozycjonowania stron www. Brawo Marta!
Artur Rak seomine.pl

Jestem ekstremalnie zadowolony z tego kursu (…) Pani szkolenie jest przejrzyste, praktyczne oraz wolne od nachalnej autopromocji (…) Darmowe aktualizacje to głęboki ukłon w stronę zamawiającego, super mi się to podoba. Pozdrawiam i czekam na więcej, z pewnością wykupię kolejne.
Konrad Hajzler

Kurs by Lexy z bardziej zaawansowanym poziomem SEO wtajemniczenia – dopracowany i warty swojej ceny. Zwróciłem przede wszystkim uwagę na narzędzia wyszukujące serwisy po numerze IP, różne spojrzenia na wygląd adresu URL, link baiting oraz link building (szczególnie ten o charakterze promocyjnym). W kursie poza gotowymi rozwiązaniami (tych również nie zabraknie), dowiemy się także o tym jak szukać dobrych sposobów na wartościowe linki oraz zaplecze. Duży plus za dużą liczbę linków do SEO narzędzi, artykułów i poradników.
Dominik Bartosik – Fascynatoria.pl

Kurs bardzo wartościowy nawet dla osób zaznajomionych z tematem. Teoretycznie na liście zagadnień nie było nic odkrywczego, jednak mimo to stanowi bardzo dobre kompendium wiedzy i z pewnością jeszcze nie raz do niego zajrzę.
Tomasz Woliński Storm IT

Ciekawy poradnik, dowiedziałem się o narzędziach pomagających przy analizach konkurencji, optymalizacji stron, dostałem informacje o ciekawych miejscach gdzie publikować artykuły i zdobywać wartościowe linki. Bardzo dziękuję.
Kamil Pyziak

Wszystkie uwagi i informacje są bardzo cenne – bynajmniej na moim poziomie wiedzy i doświadczenia. Są tam rzeczy, o których myślałem, że „coś nie coś” na ich temat wiem, ale po lekturze Twoich materiałów zdałem sobie sprawę, że wiem niewiele… Jeszcze raz dzięki.
Leszek, PGNK.pl

Podsumowując, to bez wątpienia najlepszy kurs na temat pozycjonowania na tym poziomie, który został wydany na polskim rynku i jaki do tej pory przeczytałem. Póki ktoś nie napisze lepszego, to tak zostanie. Myślę, że autorka zostawiła sobie spore pole do napisania następnego kursu, tym razem na poziomie zaawansowanym, który z pewnością rozejdzie się jak ciepłe bułeczki.
Artur Strzelecki (Silesia SEM)

Po przeczytaniu całego e-booka mogę stwierdzić, że kurs pozycjonowania autorstwa Lexy jest pisany przystępnym językiem i w obrazowy sposób pomaga nam zrozumieć wszystkie zagadnienia. Pojęcia specjalistyczne zostały ograniczone do minimum, co uważam będzie dla wielu osób ułatwieniem. Dla mnie, jako osoby już doświadczonej w pozycjonowaniu, ważne jest , że kurs wyrabia także pewne nawyki związane z tworzeniem stron www pod kątem SEO, które dzisiaj powinien posiadać każdy webmaster, niezależnie od tego, czy zajmuje się pozycjonowaniem na co dzień, czy też nie.
Mateusz Mszyca (Presmat.pl)

Marto, kolejna świetna propozycja edukacyjna. Z przyjemnością i zainteresowałem przeczytałem kolejne odcinki kursu. Cała masa użytecznych porad , także dla właścicieli sklepów internetowych. Czekam na następne pozycje dla zaawansowanych
Pozdrawiam, Artur Pawelec

Bardzo przydatny i profesjonalny kurs. Jestem pod wrażeniem olbrzymiej wiedzy Marty. Wiele działań zaprezentowanych w szczegółach, na konkretnych przykładach. Nie ma teoretyzowania, tylko czyste fakty i sposoby radzenia sobie z „przeciwnościami”. Będę polecał ten kurs każdemu, bo warto. Mam poczucie, że akurat te pieniądze z całą pewnością nie zostały zmarnowane, co niestety zdarza się w przypadku niektórych szkoleń SEO dostępnych w sieci… Marto, bardzo serdecznie Cię pozdrawiam i gratuluję.
Krzysztof Sowik

Kurs bardzo pomógł mi w optymalizacji sklepu. Już samo linkowania wewnętrzne i treść pomogły w lepszych wynikach sklepu 🙂
Kamila Zapach Azji

Bardzo dobry dla osób zaczynających przygodę z seo, dla średnio zaawansowanych podsumowujący wiele rzeczy w jednym miejscu.
Radek

Kurs przygotowany rzetelnie, z głową, opatrzony nie za wyrafinowanym słownictwem ale to jest właśnie jego duży plus. Informacje zawarte w nim oceniam na 8/10 bo jeszcze można byłoby ciekawiej rozwinąć różne kwestie.

Komentarze (59)

Najprawdopodobniej się skuszę na ten kurs 🙂
Z wersji pierwszej podstawowej jestem w miarę zadowolony więc myślę, że nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto 🙂

Pozdrawiam

Od Pani Marty, biorę wszystko w ciemno =)

A nie można samego kursu kupić? Mam resztę tych dodatków i nie jest dla mnie opłacalne kupować drugi raz

Myślę, że można by materiały tego typu zredagować z informacjami podstawowymi i wypuścić w formie książki. Bo takowych, z aktualną wiedzą, nie ma na rynku księgarskim.

Hej. Z pierwszego kursu nie skorzystałem, ale ten prawdopodobnie kupię bo jest bardziej zaawansowany niż poprzedni i chyba taki właśnie jest mi potrzebny.

Jestem pewna, że ten poziom spodoba się osobom, którym odpowiadał poziom podstawowy. Dodam, że planuję dość szybką pierwszą aktualizację, która będzie bazowała na sugestiach pierwszych kursantów 🙂

Dodatek w postaci pakietu SeoStation można wykorzystać, przedłużając sobie aktualny okres obowiązywania pakietu.

Oba kursy różnią się od siebie pod wieloma względami, więc aby w ogóle złożyć to w jedną całość, musiałabym większość pisać na nowo 😉

Poza tym, moim zdaniem problemem wielu książek jest właśnie to, że nawet jeśli kończą się na poziomie (średnio)zaawansowanym, to trzeba najpierw sporo przekartkować przez bardzo, ale to bardzo podstawowe informacje. Dlatego myślę, że jednak lepsze są 2 osobne wersje.

Ale pytanie, do którego się przyłączam, dotyczyło możliwości kupna samego kursu – bez dodatków – po niższej cenie niż jest teraz… 🙂
Sam kupiłem pierwszą część i bardzo chętnie zakupiłbym drugą, ale zależałoby mi na samym kursie.

Nie ma takiej możliwości 🙂 Gdybym przygotowała wersję bez dodatków, nie wpłynęłaby ona na aktualną cenę.

Witaj Marto,

Co masz konkretnie na myśli pisząc „lista do link buildingu” ?

Pzdr
Krzysiek

To lista kilkudziesięciu adresów w postaci wartościowych katalogów stron, firm, sklepów, serwisów ogłoszeniowych, serwisów publikujących informacje prasowe z aktywnymi odnośnikami i stron z kilku innych rodzajów. Nie będą to wyłącznie strony z linkami dofollow, ale te będą stanowiły zdecydowaną większość.

[…] Powyższy materiał jest fragmentem nowego kursu pozycjonowania na poziomie średniozaawansowanym. […]

Właśnie otrzymałem pierwszą lekcję. Dziękuję 🙂

Jakaś extra promocja przy zakupie pierwszej i drugiej części od razu? 😉

Tak 🙂 Przy zakupie 2 części dostaje się rabat także na 1. Tak w razie, gdyby 2 poziom dla kogoś okazał się za trudny.

Pani Marto, jaki jest czas oczekiwania na kurs po zaksięgowaniu wpłaty? 🙂

Od kilku do maksymalnie 30 minut. A czy 1. lekcja jeszcze nie doszła? W systemie mam informację, że już została wysłana.

W tym przypadku dostaję zwrotki z komunikatem:
„Relay access denied”
więc nawet sama nie mogę wysłać wiadomości na ten adres mailowy.

Pani Marto, w takim razie proszę o przesłanie na inny adres

Muszę mieć ten adres chociażby w komentarzu albo wysłany przez formularz kontaktowy na stronie.

Wysłałam już Pani nowy e-mail przez formularz kontaktowy 🙂 Proszę dać znać czy jest ok. 🙂

dziękuję 🙂

Przy zakupie pakietu dwóch kursów jednocześnie ile wyniesie rabacik na pierwszy? Także 20% ceny? Jaka byłaby cena w przeciwnym wypadku pakieciku?

Kurs na poziomie średniozaawansowanym w promocji czerwcowej kosztuje 199 zł, a kurs podstawowy po skorzystaniu z rabatu – 127 zł. Ceny bez promocji to odpowiednio 250 i 170 zł.

Pani Marto
Pytam z ciekawości, czy będzie kolejny 3 poziom tego szkolenia dla zaawansowanych ?

Czas pokaże 🙂 Nie chcę odpowiadać, że nie, bo tak odpowiadałam już na pytania o kurs na poziomie średniozaawansowanym.

Oj, to akurat bardzo dobry pomysł. Wprawdzie wtedy już szkoliłabyś swoją przyszłą kokurencję, ale warto to rozważyć 😉
Chociaż, tych stopni musiałoby być jeszcze kilka…

Czy w kursie jest coś o wycenie słów kluczowych? Bo to mnie najbardziej interesuje 🙂

W tej chwili nie, ale ten temat dojdzie prawdopodobnie jeszcze w wakacje. Będą opisane różne sposoby wyceny na przykładach.

Czy drugi poziom kursu w wersji podstawowej będzie aktualizowany?
Co znajduje się w „lista do link buildingu”? jest to jakaś lista profili, blogów lub for ?

Zarówno kurs na poziomie podstawowym, jak i średniozaawansowanym, są aktualizowane i aktualizacje te nie są dodatkowo płatne.

„Co znajduje się w “lista do link buildingu”? jest to jakaś lista profili, blogów lub for ?”
Głównie katalogi stron (w szczególności te istniejące od wielu lat), firm, sklepów, startupów, serwisy ogłoszeniowe, serwisy z informacjami prasowymi (umożliwiające wstawienie aktywnego linka) i trochę profilów w serwisach społecznościowych. Blogów i forów tam nie ma, ponieważ na Brandle.pl znajduje się obszerna lista z parametrami SEO i przede wszystkim podziałem na kategorie tematyczne. Nie było więc moim zdaniem sensu, aby dodawać te strony.

Na razie bardzo mi się podoba. Dobry pomysł z tym rozbiciem na 2 lekcje tygodniowo, akurat żeby przerobić materiał ale się nie zniechęcić 😉 Dziękuje!

Od początku szkolę seowców 😉 i nie podchodzę do tego jak do szkolenia konkurencji, za wyjątkiem szkolenia z audytów. Po prostu zapotrzebowanie na usługi SEO jest tak duże, że nie ma sensu obawiać się o to, że nie będzie się miało zleceń. A w tym roku i tak nic nowego już nie przyjmę.

[…] koncepcja pochodzi z wypuszczonego niedawno przez autorkę kursu SEO dla średniozaawansowanych. Widząc pierwszą część, oraz patrząc wstępnie na materiały z kursu, które pokazano […]

Muszę przyznać (z przyjemnością oczywiście), że kurs jest bardzo pomocny. Dużo konkretów, bez lania wody. Esencja. Jeśli jeszcze będzie do tego serwis posprzedażowy ;), to polecam każdemu.
Naprawdę warto.

już nie można zakupić kursu ? wczoraj był jeszcze link z zamówieniem…

Już działa prawidłowo.

A czy narzędzie używane w kursie są platnymi czy są to bezpłatne narzędzie?

Nie, wszystkie narzędzia są płatne.

Cześć, czy cena 250 zł + VAT, to cena stała czy promocyjna?

Cena 250 zł obejmuje już podatek VAT i jest to cena standardowa. A zatem wyższej już nie będzie 😉

Jest Marta opcja wysłania kursu w jednym PDF? Tak trochę lipa przynajmniej jak dla mnie. Pozdrawiam

Witam,
Z pewnością skorzystam z tej opcji kursu w wersji zaawansowanej. Pierwsza część dla początkujących bardzo mi się spodobała nie tylko pod kątem zawartości merytorycznych ale również czytelnym przekazem treści.

Pozdrawiam

Akurat przy pierwszej części korzystałem z „konkurencji”. Piszę w cudzysłowie, bo zdaje się, że wiele osób, które szkolą wcześniej korzystało z pomocy LExy. Rzeczywiście warto, bo różnicę widzę po drugim kursie. W przeciwieństwie do tego, co można często znaleźć w sieci „taniej”, Marta ma bardzo usystematyzowaną wiedzę i u niej nie ma praktycznie żadnego lania wody. Sama esencja. Płacąc mniej możemy dostać też znacznie mniej, niestety. Dlatego słówko „taniej” jest również w cudzysłowie. Kurs drugiego stopnia zdecydowanie wart jest swojej ceny.

Od dzisiaj istnieje możliwość zamówienia wszystkich plików naraz, bez konieczności trzymania się zaplanowanego wcześniej harmonogramu wysyłki. Wystarczy kontakt mailowy w tej sprawie.

Witam,

Czy te kursy zawierają wiedzę zgodną z algorytmem Pingwin 3.0?
Jeśli nie, czy przewidujesz aktualizację kursów pod ten algorytm?

Pozdrawiam

Kursy będą co prawda aktualizowane (jak się uda, to jeszcze w tym roku), ale nie ze względu na konkretny numerek przy Pingwinie, ponieważ on nic nie zmienia. Zarówno kurs na poziomie podstawowym, jak i średniozaawansowanym, uwzględniają zmiany po wprowadzeniu Pingwina, ale jego wersja nie ma znaczenia biorąc pod uwagę treści w kursach.

Dziękuję, czy to oznacza, że jeśli zakupię kursy teraz (np. 17 list) a aktualizacja będzie dokonana np. 15 grudnia, to w grudniu przesłana mi zostanie jeszcze raz wersję z poprawkami? Zastanawiam się, czy jest sens czekać na aktualizacje.
pozdrawiam

Tak, wszystkie osoby zapisane na kurs otrzymują bezpłatnie kolejne aktualizacje. Moim zdaniem nie ma sensu czekać na zmiany, ponieważ wiele zmian będzie jedynie kosmetycznych, będą aktualizowane listy linków, ewentualnie daty aktualizacji, niektóre tematy zostaną rozszerzone, jednak główny przekaz merytoryczny pozostanie ten sam.

Marto, czy ten „miesięczny kurs pozycjonowania” może zostać przesłany w jeden dzień?

Tak, ale teraz idę na tygodniowy urlop, więc jedynie w przypadku zamówienia dosłownie w ciągu godziny, będę mogła go podesłać jednorazowo 😉 Później dopiero 8 grudnia.

Ok, jeżeli nie zdążę to po 8 grudnia.

Pozdrawiam serdecznie.

Jestem ekstremalnie zadowolony z tego kursu, w porównaniu z konkurencyjnymi materiałami (zamawiałem także u 2 innych „seo guru”) Pani szkolenie jest przejrzyste, praktyczne oraz wolne od nachalnej autopromocji – co szczególnie drażni u innych.
Darmowe aktualizacje to głęboki ukłon w stronę zamawiającego, super mi się to podoba. Pozdrawiam i czekam na więcej, z pewnością wykupię kolejne.

Zgadzam się w 100% z powyższa opinią. Od nachalnych sprzedawców staram się nie kupować, choć prawdą jest, że możliwość zwrotu w ciągu 30 dni pozwala sprawdzić taką „nowość”, więc zdarza mi się coś nabyć także od „krzykaczy”, ale jakość niestety niezbyt często właściwie koreluje z ceną.
Ten kurs jest na pewno wart wydanych pieniędzy, dlatego trzeba go polecać.

Marto, przy okazji życzę Tobie i Twojej rodzinie oraz wszystkim odwiedzającym ten blog Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i sukcesów w nadchodzącym roku 🙂

Czy w ostatnim czasie wyszła może aktualizacja kursu?

Data aktualizacji zawsze jest podawana na początku postu. Ostatnia była w lipcu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright 2017 Lexy's SEO blog. All Right Reserved.