Kurs pozycjonowania dla początkujących

Mailowy kurs pozycjonowania dla początkującychPraktyczny, aktualizowany, prowadzony mailowo kurs pozycjonowania dla początkujących to 128 stron wiedzy o optymalizacji i zdobywaniu linków do Twojej strony. Dzięki podzieleniu materiału na 8 lekcji i wysyłaniu ich co tydzień nie będziesz mieć wrażenia, że musisz przyswoić wszystkie informacje naraz i – co najważniejsze – w każdym tygodniu zobaczysz konkretne efekty pozycjonowania Twojej strony. Wystarczy, że raz w tygodniu zarezerwujesz 1-2 godziny na zapoznanie się z teorią i wykonanie zadań praktycznych, abyś obserwował efekty. Osoby, które wolą otrzymać pełny kurs od razu, proszę o kontakt mailowy tuż po opłaceniu dostępu do kursu.

Ostatnia aktualizacja kursu: 24 listopada 2017 r. 

Dla kogo ten kurs

Kurs jest kierowany do osób, które:

 • chcą samodzielnie wypozycjonować stronę na mało i średnio konkurencyjne frazy,
 • potrzebują zestawienia wiedzy w jednym miejscu,
 • znają teoretyczne podstawy, ale nie wiedzą, jak wprowadzić je w życie.

Uczestnictwo w kursie pozwoli Ci:

 • poznać technikę poprawnego doboru słów kluczowych, które zapewnią Ci kwalifikowany ruch na stronie,
 • dowiedzieć się, jak prawidłowo przeprowadzić optymalizację strony,
 • rozpocząć budowę zaplecza i umiejętnie wykorzystać je do pozycjonowania,
 • uzyskać pomysły i adresy stron, na których zdobędziesz mocne linki do Twojej strony,
 • kontrolować top 10 na frazy związane z nazwą Twojej firmy (tzw. SEO PR) lub imieniem i nazwiskiem;
 • zdiagnozować problemy na stronie takie jak filtr, ban oraz błędy, które w pierwszym momencie mogą wyglądać na kary od wyszukiwarek,
 • poznać ciekawe narzędzia SEO, które usprawnią Twoją pracę nad pozycjonowaniem stron;
 • zaoszczędzić czas dzięki przejrzystemu zaprezentowaniu teoretycznych i praktycznych informacji.

Spis treści

Aby się upewnić, że kurs pozycjonowania na poziomie podstawowym jest w sam raz dla Ciebie, zapoznaj się z jego spisem treści:

Wstęp ……………………………………………………………………….. 3

1. Dobór słów kluczowych ………………………………………….. 4

2. Optymalizacja strony …………………………………………… 27

2.1. Optymalizacja kodu strony ………………………………… 27

2.2. Optymalizacja treści strony ………………………………. 39

3. Linkowanie wewnętrzne ……………………………………… 47

4. Metody pozyskiwania linków ………………………………. 57

4.1. Budowa zaplecza ……………………………………………… 57

4.2. Inne metody zdobywania linków ………………………. 78 

5. SEO PR ……………………………………………………………… 104

6. Sytuacje alarmowe …………………………………………….. 109

7. Narzędzia pozycjonera ……………………………………….. 122

Od autorki …………………………………………………………….. 128

Cena kursu i zamówienie

Ceny całodniowych, 8-godzinnych szkoleń wahają się od 1 do nawet 2 tys. zł, czyli od 125 zł za godzinę w górę. Koszt mojego 2-miesięcznego kursu to 100-180 zł w zależności od wybranego pakietu.

PAKIET ROZSZERZONY (kurs pozycjonowania + dostępy do narzędzi SEO) za 180 zł

Pakiet rozszerzony obejmuje:

 • 2-miesięczny kurs pozycjonowania składający się z 8 lekcji – wartość: 100 zł;
 • miesięczny dostęp do systemu do monitorowania pozycji SeoStation.pl (pakiet „Pro” – do 300 fraz) – wartość: 97 zł;
 • miesięczny dostęp do systemu do organizacji i monitorowania kampanii buzzowych Brandle.pl (pakiet „Personal” – do 5 kampanii) – wartość: 77 zł;
 • 3-miesięczny trial (zamiast 14 dni) + 10% rabatu dla nowych klientów Brand24.pl NOWOŚĆ
 • 50 zł* do wykorzystania na publikację 1 artykułu sponsorowanego w CentrumPR.pl NOWOŚĆ (* w cenie 1 SMSa za 1,23 zł)
 • 25% rabatu dla nowych klientów SeoHost.pl NOWOŚĆ
 • rabat w wysokości 50 zł na program SeoLight (100 zł zamiast 150 zł);
 • 25% rabatu na kurs pozycjonowania dla średnio zaawansowanych mojego autorstwa;
 • 100 zł rabatu na szkolenie „Zarabiaj na audytach SEO„;
 • aktualizacje wliczone w cenę.

Cena pakietu rozszerzonego:

180 zł (z VAT)

 


Podane ceny są cenami brutto. Za kurs wystawiam fakturę VAT.

PAKIET PODSTAWOWY: kurs pozycjonowania za 100 zł

Pakiet podstawowy obejmuje:

 • 2-miesięczny kurs pozycjonowania składający się z 8 lekcji;
 • aktualizacje wliczone w cenę.

Cena pakietu podstawowego: 100 zł.
Pakiet podstawowy można zamówić na tej stronie.

Od autorki

Marta Gryszko

Marta GryszkoZ branżą SEO jestem związana od 2005 r. Od tej pory zajmowałam się zarówno portalami spółki NNV (m.in. firmy.net i nieruchomosci-online.pl), serwisami ogłoszeniowymi INFEO (m.in. e-korepetycje.net), jak i sklepami internetowymi oraz stronami firmowymi z różnych branż. Obecnie jestem partnerem w spółce Wake App – twórcy narzędzi SeoStation.pl i Brandle.pl – i prowadzę własną działalność gospodarczą.

Dotychczasowe doświadczenie pozwoliło mi dostosować zawartość kursu do osób, które potrzebują wprowadzenia w temat pozycjonowania i dla których może to być start w zawodowym zajmowaniu się pozycjonowaniem w przyszłości. Miałam do czynienia z różnymi technikami pozycjonowania – wychodzę jednak z założenia, że techniki należy dostosowywać do potrzeb i w szczególności przy niewielkich stronach z mało konkurencyjnej tematyki, nie podejmować agresywnych, zbyt ryzykownych działań.

Przy doborze tematów poruszanych w kursie brałam pod uwagę zagadnienia często poruszane na forach o pozycjonowaniu, a także na polskim forum Google, na którym w latach 2010-2011 pełniłam funkcję TC (Top Contributor) i starałam się rozwiązywać problemy opisywane przez użytkowników. Materiał skupia się na pozycjonowaniu wizytówek firmowych, daje również solidne podstawy do zajmowania się serwisami innego rodzaju.

Opinie o kursie (21)

Jeśli nadal nie jesteś przekonany co do tego, że powinieneś zapisać się na mój kurs, przeczytaj opinie jego dotychczasowych uczestników.

Ze względu na fakt, że nigdy nie zajmowałem się doborem słów kluczowych, ta część była dla mnie nowa i bardzo cenna:) Pomimo tego, że seo zajmuję się od 2012r. w dalszej części znalazłem kilka wartościowych szczegółów, na które wcześniej nie natrafiłem. Moim zdaniem ze względu na cenę i wartość merytoryczną jest to obowiązkowy kurs dla początkujących seowców oraz tych, którzy chcą na własną rękę pozycjonować swoją stronę.
Łukasz Kaźmierczak – projektlukas.pl

Jestem zadowolony z zakupionego kursu. Był wszechstronny i zmuszał do pracy (czasem aż nadto) ale po to przecież uczestniczy się w takich przedsięwzięciach. Nie udało mi się do tej pory przyswoić obszernego materiału w stopniu mnie zadowalającym ale nie jest to winą kursu, a raczej mego nadmiaru innych zajęć i braku wytrwałości. Kurs natomiast był w pełni profesjonalny i wart polecenia. Jeśli będzie wznowienie (a ma być nawet poszerzone) na pewno wezmę w nim udział, tylko już z większą konsekwencją i determinacją.
Roman, www.kajaki-mazury.pl

Kurs dedykowany jest dla osób rozpoczynających swoją przygodę z pozycjonowaniem – i takim osobom mogę ten kurs polecić. Dowiedziałem się z nich jak naturalnie linkować do swojej strony i z jakich narzędzi pozycjonerskich korzystać. Na plus należy zaliczyć także gratisty i zniżki, z których skorzystałem (zakup dodawarki katalogowo-preclowej). Jeśli Pani Marta udostępni kurs pozycjonowania na wyższym poziomie na pewno z niego skorzystam 🙂
Julian photo4business.pl

[spoiler]

Kurs napisany w przystępny sposób nawet dla bardzo początkującego użytkownika. Obejmuje wszystkie najważniejsze elementy, od których każdy powinien rozpocząć pozycjonowanie swojego serwisu. Naprawdę warto zapłacić za taki kurs, zamiast tracić czas na samodzielnie szukanie informacji. Tutaj mamy wszystko w jednym miejscu. Naprawdę polecam.
Paweł.

Kurs to świetnie napisana lektura. Lekko się czyta a treść jest zrozumiała nawet dla laika. Mnogość przykładów i propozycji narzędzi które ułatwiają naukę. Do tego wszystkiego przyjazna pomoc autorki w kwestiach mniej przyswajalnych. Polecam każdemu.
Arkadiusz Mizieliński www.kenweipolska.pl

Bardzo ciekawy kurs, konkretna wiedza (a przy okazji brak „lania wody” często występującego w książkach z tej dziedziny) podawana krok po kroku, wiele przykładów. Z czystym sumieniem polecam.
Andrzej Sobkowicz

Moim zdaniem, jako stawiającego pierwsze kroki w branży SEO, kurs Lexy jest najlepszym, z jakim miałem ostatnio do czynienia. Jeżeli aktualizację będą robione na bieżąco – to piątka z plusem 🙂

Pewne umiejętności i predyspozycje dają przewagę określonej płci w wykonywaniu danych zawodów. Wyjątki się zdarzają, a w przypadku Marty dochodzi jeszcze subtelności i wyczucie smaku w tym co robi i jak robi. Wiedza warta uwagi, sposób przekazu nie jest pompowany pod kasę. Kobieta, puch marny który zawstydza nie jednego faceta.
AV

Dziękuję za kurs. Jest on ciekawym przewodnikiem po świecie pozycjonowania. Ja wykorzystałem go do uporządkowania wiedzy. Poradnik traktuję też jako przypomnienie ważnych punktów w codziennej pracy i wracam do niego wielokrotnie.
Krzysztof Zygmunt

Sądzę, że na prawdę nic nie brakuje w Kursie. Jeszcze inaczej. Dla początkującego 100 razy lepiej jest nabyć Kurs niż kupować książki tematyczne. Kurs jest precyzyjny, konkretny i na temat. W każdej książce jaka by nie była zawsze jednak trochę „rozmydlą” zagadnienie i troszkę zboczą z tematu.

Jeżeli ktoś uważa, że wiedza dot. SEO jest dostępna za darmo na wyciągnięcie ręki (mam tu na myśli tematyczne fora i blogi) i nie warto inwestować w dobre książki czy kursy, to chciałbym żeby zwrócił uwagę na jedną sprawę. O ile rzeczywiście nie płacimy pieniędzmi za dostęp do wielu źródeł, to płacimy czymś równie cennym – czasem i niepewnością.

Czasem, bo musimy przebrnąć przez setki postów i komentarzy aby wyłapać z gąszczu informacji WIEDZĘ. Niepewnością, bo nie wiemy czy autor danej wypowiedzi rzeczywiście wie o czym mówi, czy może jest samozwańczym pseudo-ekspertem.

Kurs pozycjonowania Pani Marty to po pierwsze wiedza skondensowana (oszczędność czasu), po drugie poparta autorytetem (wpisy na blogu mówią same za siebie). Biorąc pod uwagę, że w pakiecie rozszerzonym dostajemy dodatkowo zniżkę na program do katalogowania/preclowania oraz dwie konsultacje, można powiedzieć, że kurs otrzymujemy za darmo.

Zdecydowanie polecam.
Michał Pytko, webmaster www.starterfirm.pl

Polecam kurs dla wszystkich rozpoczynających swoją przygodę z SEO i pozycjonowaniem. W jednym miejscu zostały zebrane wszystkie najważniejsze zagadnienia, krótko omówione teoretycznie oraz poparte realnymi przykładami, które możemy powtórzyć krok po kroku. Jak sama nazwa wskazuje nie jest to kurs dla zaawansowanych, jednak polecam go również osobom, które mają pewne podstawy a chciałyby usystematyzować swoją wiedzę.
Serdecznie polecam.
Marcin Tabaka

Kurs pozycjonowania dla początkujących od Lexy polecam dla małych firm, które zamierzają samodzielnie promować swoją stronę w internecie, a ich pracownicy mają wystarczającą ilość czasu aby zapoznać się z tymi zagadnieniami i wdrożyć je na swojej stronie.

Przydatna, praktyczna wiedza za przystępną cenę.

Mieczysław

Pani kurs wygrałem w konkursie w Linkolo i prawdę mówiąc nie przypuszczałem że będzie on aż tak przydatny w ciągu trwania kursu wypozycjonowałem swoją stronę na główną frazę (drzwi przesuwne) z pozycji mniejszej niż 100 do pierwszej piątki (w ostatnim tygodniu była na 1 miejscu)
czytałem pokrótce wpisy na Pani blogu ludzie zastanawiają się czy wydać pieniądze na kurs itp
powiem tylko że za takie pozycjonowanie firma żądała ode mnie około 1600zł za mc
Krzysztof (http://www.drzwiprzesuwne.eu/)

Jestem właścicielem firmy, która od około 12 lat zajmuję się tworzeniem stron oraz ich optymalizacją.
Zagadnienia SEO nie są mi obce. W każdej chwili mam pod ręką wszelkie dostępne pozycje wydawnicze dotyczące SEO dostępne na rynku polskim oraz klika zagranicznych. Zajmowałem się SEO kiedy jeszcze nie było terminu SEO a jedynie walczyliśmy o zgodność budowanych stron z standardami W3C, kompatybilnością z przeglądarkami i takimi terminami jak accessibility oraz usability.

Dlaczego zdecydowałem się na zakupienie kursu napisanego przez Martę Gryszko i to kursu dla początkujących? Pani Marta zebrała całą niezbędną podstawę w całość. Nie trzeba wertować setek kartek z myślą – gdzieś to tu było, nie trzeba rozpraszać uwagi wygrzebując z SERP-ów szukane informacje. Wystarczy mieć, w wygodnym pdf-ie czy nawet wydrukowane poszczególne wskazówki z kursu pod ręką. Niesamowicie to ułatwia pamiętanie o szczegółach podczas pisania stron oraz podczas analizy SEO czy już podczas samego procesu wdrażania optymalizacji. Innym powodem jest fakt, że rzeczywisty koszt nabycia kursu, w porównaniu z kosztem uzyskania takiej wiedzy z innych źródeł jest relatywnie niski, czyli naprawdę opłacalny. Wiedza zawarta w kursie jest absolutnie niezbędna dla każdego kto chce zajmować się pozycjonowaniem stron internetowych. Wskazówki i treść są uporządkowane i solidnie zaprezentowane. Wiedza z kursu uzupełniana jest na blogu Pani Marty a do niej samej można w każdej chwili napisać w celu uzyskania odpowiedzi na nurtujące nas zapytania i wątpliwości dotyczące zagadnień przedstawionych w kursie.

I najważniejsze. Jest to kolejne źródło solidnej wiedzy, z którą osoba zajmująca się SEO na najwyższym poziomie w Polsce, chce się z nami podzielić. Takiej okazji nie można zmarnować. Ja nie zmarnowałem. Jeżeli chcesz się zajmować pozycjonowaniem stron internetowych na profesjonalnym poziomie, nie zmarnuj takiej okazji i Ty.

Marcin Wójcik – firma Technet Media

Dobrym pomysłem było podanie na tacy miejsc gdzie można zostawić linki, dzięki temu myślącej osobie wpadną do głowy setki nowych pomysłów na nowe miejsca. Kurs powinna przeczytać każda osoba, która chciałaby nauczyć się pozycjonowania, gdyż jest to porządna dawka informacji, która pomoże przebrnąć początkującemu przez gąszcz wielu mitów.

Robert

Skorzystałem z kursu organizowanego przez panią Martę znaną w sieci jako Lexy i chciałbym tutaj powiedzieć kilka słów na jego temat.
Kurs okazał się niezwykle rzeczowy i przydatny, informacje i zagadnienia podane były przystępnie i w sposób nie budzący zastrzeżeń co do ich merytorycznej treści. Wiedza, którą zdobyłem w ramach tego kursu w znaczący sposób poszerzyła moje wiadomości na ten temat i podniosła poziom mojej edukacji w zakresie pozycjonowania. Krótko mówiąc kurs uważam za niezwykle pożyteczny i godny polecenia. Oby więcej takich ludzi, którzy chętnie podzielą się swoją wiedzą.
Pozdrawiam.
Rafał N. autor bloga wedkarstwo-morskie.org

Diabeł tkwi w szczegółach – to powiedzenie równie dobrze pasuje do pozycjonowania. Kupując kurs Lexy, myślałem, że większość zawartych tam zagadnień będzie mi znana. Szczerze – pomyliłem się. Owszem, znałem ogólnie tematykę zawartą w kursie, ale jak dla mnie, to właśnie w tych wszystkich szczegółach, zawartych w kursie, tkwi sekret skutecznego pozycjonowania. To dzięki tym szczegółom z top 10 google trafiłem do top 3 😉

Sam kurs jest przedstawiony językiem prostym, zrozumiałym nawet dla osoby nie mającej wcześniej kontaktu z SEO. Można by rzec, że w kursie nie ma ani jednego niepotrzebnego zdania – skondensowana, praktyczna i najważniejsze przydatna wiedza, bez lania wody i owijania w bawełnę. Praktycznie cały kurs oparty jest na przykładzie pozycjonowania realnej strony – dzięki temu, możemy poznać krok po kroku etapy pozycjonowania – od doboru słów kluczowych po podstawy tworzenia własnego zaplecza. Na początku kursu dostajemy gotowe rozwiązania w postaci adresów stron do umieszczania linków. Natomiast pod koniec kursu, autorka daje wskazówki i sugestie, abyśmy mogli w przyszłości sami znajdować strony, gdzie można umieścić wartościowy link. Dodatkowo w kursie przedstawiona jest duża liczba przydatnych lub wręcz niezbędnych narzędzi stosowanych w SEO.

Jeśli zaś chodzi o rozbudowę kursu to dodałbym więcej informacji o pozycjonowaniu WordPressa oraz może coś na temat przycisku +1.

Dziękuję Lexy za bardzo dobry kurs i czekam na bardziej zaawansowany ciąg dalszy.

Pozdrawiam

kfk, Admin Fotograf Kalisz

Kurs pozycjonowania dla początkujących autorstwa Lexy okazał się bardzo pomocnym źródłem sprawdzonej wiedzy zwłaszcza dla tak niedoświadczonej osoby jak ja. Całość napisana jest w przystępny i zrozumiały sposób, poparta wieloma dobrze dobranymi i obrazowymi przykładami. Szczerze polecam każdemu kto rozpoczyna naukę pozycjonowania stron w internecie.

Marcin

Rewelacyjny kurs pozycjonowania. Idealnie stworzony do tego, żeby pomóc zagłębić się w temacie pozycjonowania laikom takim, jak ja (chociaż dzięki temu kursowi już tak nie muszę siebie nazywać 🙂 ). Dokładnie wskazane czynności i metody postępowania pozwoliły mi osiągnąć sukces w promowaniu mojej strony. W ciągu dosłownie kilku tygodni strona nabrały mocy i z „martwej” przeistoczyła się w jedną z najczęściej odwiedzanych w swojej branży.
Kurs nie tylko prowadzi za rękę krok po kroku, ale uczy odpowiedniego podejścia i zrozumienia mechanizmów, które rządzą pozycjonowaniem stron w wyszukiwarkach. Oprócz tego bardzo pomocny jest kontakt z twórcą kursu, dzięki któremu możemy uzyskiwać odpowiedzi na pytania, które rodzą nam się w trakcie trwania nauki, jak również po jej ukończeniu. Dodatkowym plusem kursu jest zrozumiały język, który odróżnia powyższy kurs od reszty „technicznego bełkotu” dostępnego w sieci.
Dzięki temu kursowi sam odpowiadam za sukces swojej strony za co jestem bardzo wdzięczny Twórcy. Szczerze polecam kurs i gwarantuję przyszłym kursantom osiągniecie sukcesu w promowaniu swoich stron po jego ukończeniu. Ja i moja strona jesteśmy najlepszym tego przykładem :).

Bartosz Kucharczyk[/spoiler]

Komentarze (70)

No z pewnościa pomyślę, nad zapisem się do tego kursu

Gratuluję pomysłu i chęci. Na pewno nie jeden początkujący „SEOwiec” się skusi. Zwłaszcza, że kurs prowadzony przez taką osobistość 🙂

Pozdrawiam,
Dawid.

Ja z chęcią bym przystąpił do kursy, ale dla bardziej zaawansowanych osób. Podejrzewam ,że ten kurs dotyczy podstawowej wiedzy:)?

oj, teraz nie mam nawet 100zł, ale mam nadzieję że to nie ostatnia edycja 🙂

„Podejrzewam ,że ten kurs dotyczy podstawowej wiedzy:)?”
Tak, ten kurs jest kierowany w szczególności do osób, które potrzebują, aby dokładnie wskazać im w jaki sposób, co i kiedy zrobić, bo albo dopiero zaczynają pozycjonować albo kiepsko im to dotąd szło.

Pierwsza lekcja to wprowadzenie do optymalizacji, a z każdą kolejną częścią kurs się rozkręca jeśli chodzi o prezentowane w nim informacje. Zadania praktyczne już od 2 lekcji to głównie linkowanie, przy czym przez większość czasu podaję listy stron, na których warto zdobyć linki. Pod koniec starałam się już raczej podpowiadać, jak samodzielnie „przejąć” linkowanie, dzięki czemu po skończonym kursie każdy będzie w stanie kontynuować pozycjonowanie już bez prowadzenia go za rękę 😉

Jeśli ktoś będzie czuł niedosyt informacji, bardzo proszę o kontakt. Zależy mi na tym, aby wszyscy byli zadowoleni z zakupu, dlatego będę aktualizować kurs na podstawie uwag jego uczestników.

Czy istnieje możliwość otrzymania całego kursu od razu? 🙂

Czy taki kurs sprawdzi się dla webmasterów, którzy nie zajmują się seo a jedynie mają tworzyć strony już wstępnie zoptymalizowane lub przygotowane do dalszej optymalizacji i pozycjonowania?

Czy wystawiasz faktury vat za kurs?

Jednym z głównych założeń kursu jest rozłożenie go na części wysyłane w odstępach tygodniowych, dlatego nie ma możliwości ściągnięcia całości.

Jeśli strony mają być jedynie wstępnie poprawnie zoptymalizowane to akurat tu wystarczy darmowy poradnik dotyczący audytu. Tam znajdują się szczegółowe informacje na temat częstych błędów i ich eliminacji.

Tak, wystawiam faktury tylko w takim przypadku trzeba mailem przesłać dane.

Marta, kiedy będzie program partnerski? Mówię serio, chętnie bym ten kurs sprzedawał moim klientom i ludziom z listy 🙂

chętnie skorzystam z takiej opcji – kurs pozycjonowania on-line – mimo zaawansowania pracowników i współpracowników uważam że warto w tej cenie nawet przeglądnąć co Pani Lexy ma do powiedzenia, w końcu jej aktywnośc jest dość duża, może warto zrobić sobie powtórke z tego co już znamy 🙂 i obowiązkowo dać do przeczytania osobom z ktorymi wspolpracujemy w innych aspektach, aby mialy jakies pojecie o temacie 🙂

[…] m.in. z łamów SprawnegoMarketingu Marta Gryszko (ksywa: Lexy) wydała napisany przez siebie „Kurs pozycjonowania dla początkujęcych”. Kurs jest płatny, składa się z 56 stron podzielonych na 8 lekcji, które rozsyłane są […]

7 maja powinienem był otrzymać 7 część kursu pozycjonowania. Niestety nie dostałem.
14 maja powinienem był otrzymać 8 część kursu. Również jej nie dostałem.

Wysłałem 2 e-maile w tej sprawie na które nie otrzymałem odpowiedzi.

Czy mógłbym prosić o przesłanie tej części kursu?

Odpowiedzi wraz z załącznikami były wysyłane tego samego dnia, w którym otrzymałam informację o braku lekcji.

Niestety do mnie żadna odpowiedź na moje e-maile nie przyszła. Czy na pewno wysyłka była na poprawny adres e-mail? Może coś się pomieszało w bazie po 6 części?

Czy mógłbym prosić o wysyłkę? od 30 kwietnia nie otrzymałem żadnej kolejnej części kursu

Odpowiadałam bezpośrednio przez opcję „odpowiedz”, więc adres musiał być prawidłowy. Problem leży w zapchanej skrzynce – widocznie wtedy nie dochodziły tylko maile z załącznikami, a teraz przy wysyłce samego tekstu dostaję zwrotkę „user is over quota”. Proszę o kontakt mailowy po zwolnieniu skrzynki, a prześlę 7 i 8 lekcję.

PS Jedna z lekcji nie doszła z powodu kilkudniowych problemów z system mailingowym, więc jeśli ktoś jeszcze nie otrzymał jednej z lekcji, proszę o informację o tym na maila.

a dla fraz powiedzmy na milion wyników znajdzie się kurs?

Jeśli pytasz o tę, której użyłeś w podpisie to skup się przede wszystkim na dużym zapleczu, ew. linkach płatnych.

Już na tym blogu podzieliłaś się z nami dużą dawką wiedzy. Czy dla tych, którzy go dokładnie przeczytali znajda się w kursie jeszcze jakieś przydatne informacje?

Na blogu nie aktualizuję wpisów, a kurs staram się aktualizować co jakiś czas (na stronie znajduje się info o dacie ostatnich zmian). Poza tym kurs skupia się na połączeniu teorii z praktyką – pokazuję wszystko na przykładzie jednej ze stron.

witam
czy kurs jest nadal prowadzony?
Czy kursant otrzymuje jakikolwiek certyfikat?

pozdrawiam

„czy kurs jest nadal prowadzony?”
Tak, ostatnia aktualizacja miała miejsce pod koniec stycznia.

Bardzo jestem ciekaw tego Kursu.
Może jakaś promocja świąteczna?

Pozdarwiam

Promocja już była na rocznicę jego wydania 😉

Mieliśmy kolejną Pandę i po raz pierwszy Pingwina…warto by było zaktualizować kurs o nowe skuteczne metody pozycjonowania, tym bardziej że obecnie jest „gorąco” w świecie SEO (co chwilę Google czymś nas zaskakuje).

Jestem ciekawy jak się ma kurs do zmian, które w ostatnich dniach mają miejsce w wyszukiwarce.

Również jestem ciekaw, jak ten kurs wygląda po nowych algorytmach wdrożonych przez google zwanych pandą i pingwinem? Czy jest objaśnione jak zaczynać linkować stronę od 0, w obecnej chwili?

Pozdrawiam

Z pewnością bardzo dobry kurs dla osób „raczkujących” w SEO 🙂

Rozumiem ze rzeczy najbardziej dajace kopa stronie w osiagnieciu pozycji, wlasne patenty, sprawdzone triki zaawansowane nie beda omawiane (czytaj cala wiedza na temat seo) – inaczej wychowa sie konkurencje. Prawda?

Są tam triki, ale dla początkujących 🙂

„inaczej wychowa sie konkurencje”
W swojej pracy nie skupiam się na pozycjonowaniu stron klientów (mam ich w tej chwili dosłownie kilku), więc jeśli mam kogoś wychować to bardziej partnerów do współpracy niż konkurencję 🙂

Namiar na ten kurs mam od Magdy Bródy.
Nie sądzę żebym dał radę. Dla mnie wygląda bardzo trudny. Może lepiej jeśli zlecę komuś pozycjonowanie mojej strony. Ile kosztowało by zdobycie,powiedzmy 1000 linków, w tym link z ODP?
Czy jako krajowy ekspert w dziedzinie pozycjonowania robisz usługi dla prostych ludzi?
Bardzo proszę o odpis mailowy.

Czy kurs jest nadal aktualny?

Witam,
Czy kurs jest nadal aktualny?

Kurs jest dla początkujących, wiec wiedza w nim zawarta jest nadal aktualna.

Właśnie zaktualizowałam kurs, jak i dodatek w postaci listy stron dofollow. Obecna wersja kursu ma 97 stron i jestem z niej naprawdę zadowolona 🙂

Zastanawiam się nad zakupem, ale głównie dlatego że interesuje mnie lista stron dofollow (chociaż jestem nieco sceptyczny wobec pewnego kultu PR – nofollow mają coraz większe znaczenie). Właśnie doczytałem nt pół roku za darmo w seostation.pl. Masakra, nieźle dałem się doić przy okazji innego narzędzia do sprawdzania pozycji. Pakiet rozszerzony rozdajesz za półdarmo :)!!

Witam.
Pani Marto mam jedno pytanie.
Otóż tematyką pozycjonowania zajmuję się od około roku, myślę że mam dosyc dużą wiedzę teoretyczną w tym zakresie. Od praktycznej części, postawiłem sobie w styczniu tego roku stronkę testową i obserwowałem jej awans, fraza główna była z mojego punktu widzenia prosta, to słowo „biznesplan”. Teksty na stronę napisałem sam, powiedzmy że raczej były pod wyszukiwarkę, niż pod użytkownika. Domenę odziedziczyłem z ilością linków około 40. Konkludując strona doszła do 1-3 strony wyników na główną frazę, a z długiego ogona nawet na 1-3 w top. Oczywiście były to frazy widocznie banalne, bo nawet nie pozyskiwałem linków, no może 10 max katalogów.

Teraz pytanie, czy Pani kurs, jest skierowany do takiej osoby jak ja?

Dodam jeszcze tylko, że jeśli chodzi np. o narzędzia, to jednak nie do końca wiem z jakich kożystac. (myślę tu o narzędziach płatnych, ale niezbyt drogich, na dobry początek.

Ile adresów ma lista dofollow?

Bardzo fajny kurs, niestety wybrałem wersję podstawową bez dodatków, czego bardzo żałuję 🙁

Jestem stałym czytelnikiem SeoStation.pl . Informacje tam zawarte są często dla mnie zbyt zaawansowane gdyż jestem (mimo , że zacząłem dużo czytać) nadal zupełnym amatorem w omawianej dziedzinie bez podbudowy informatycznej. Nie mam ambicji zostać wielkim specjalistą w tym zakresie. Chcę po prostu właściwie i poprawnie prowadzić swoją niewielką stronkę i dlatego wykupię rozszerzony kurs pozycjonowania mając nadzieję, że pozwoli mi na ugruntowanie i usystematyzowanie posiadanej ogólnej i w większości chaotycznej wiedzy.

Dzien dobry, podstawowy pakiet kosztuje tylko 95 zl, czy 95 x 8?

95 zł z VAT to cena całego kursu w wersji podstawowej, tj, bez żadnych dodatków.

Ja mam pytanie do Cb Lexy, chodzi mianowicie o to w jakim okresie od zakupu można wykorzystać dostępy do seostation, brandle oraz z rabatu seo lighta?

Na razie nie ma ograniczeń czasowych w ich wykorzystaniu.

Mamy pytanie, jak się ma zawartość merytoryczna kursu do ostatnich częstych zmian algorytmu Google? Czy ten kurs też jest na bieżąco aktualizowany?

„Czy ten kurs też jest na bieżąco aktualizowany?”
Tak, jest aktualizowany a aktualizacje są bezpłatne.

książka warta zapłaconych pieniędzy, naprawdę można dowiedzieć się jak pozycjonować swoją stronę

Kupiłem 4-5 miesięcy temu i o ile część była mi wiadoma, tak reszta już nie, dlatego polecam. Szczególnie, jeśli weźmie się pod uwagę narzędzie do sprawdzania pozycji, które jest tanie jak barszcz w stosunku do takiego positionly.com. Tanio i naprawdę bardzo solidnie.

Ktoś wspomniał o programie partnerskim, dołączam się 🙂

Witam,
Mam pytanie. Jak to jest, ze ten kurs trwa 2 miesiące? To są jakjeś lekcje via video? Bo z jednej strony jest napisane 2 miesiące a z drugiej 97 stron:) I czy można by wykupić korepetycje na wybrany temat, np. linków brandowych?

Pozdrawiam

Witam
Kurs wydaje się być ciekawy, ale czy jest aktualny?
„Ostatnia aktualizacja kursu: 23 sierpnia 2013 r.”
Troszkę się namieszało w miedzy czasie w algorytmie G.
Czy nie należy zaktualizować zawartości?

Pozdrawiam

Nie ma w nim jedynie informacji o Kolibrze, który w moim odczuciu miał nieznaczny wpływ na wyniki wyszukiwania. Główną zawartością, która w najbliższym czasie zostanie zaktualizowana, będą listy linków i zrzuty ekranów z narzędzi, jednak najważniejsza merytoryczna część nie wymaga zmian.

Witaj,
Na którą wersję Seolight jest zniżka 50%?
Czy nie można otrzymywać lekcji w nieco szybszym tempie?
Rozumiem, że założeniem jest usystematyzowanie wiedzy, ale dla kogoś, kto już jakąś minimalną choćby wiedzę posiada, dwa miesiące, to jednak bardzo długi czas, zwłaszcza kiedy czas goni… 🙂
Pozdrawiam

„Na którą wersję Seolight jest zniżka 50%?”
Przede wszystkim to jest zniżka w wysokości 50 zł, a nie 50%. Dotyczy ona pierwszej wersji narzędzia.

„Czy nie można otrzymywać lekcji w nieco szybszym tempie?”
Można od razu otrzymać całość.

Ok, nie doczytałem, ale z tego co widzę nie ma już w sprzedaży Seolight wersji innej niż 2-ga, dlatego mam wątpliwości, czy uda się zrealizować ten benefit i jakie by były korzyści?

Mam jeszcze pytanie, czy dostęp do SeoStation może być dłuższy, z niższym abonamentem? Mam do pozycjonowania maksimum 4 strony, więc 50 fraz byłoby całkowicie wystarczające, a wyższego pakietu i tak nie mógłbym wykorzystać, wówczas rzeczywista wartość pakietu byłaby jednak niższa 🙂
Serdecznie pozdrawiam
Krzysztof

„Mam jeszcze pytanie, czy dostęp do SeoStation może być dłuższy, z niższym abonamentem?”
Taka zmiana niestety nie jest możliwa. Do wykorzystania jest dokładnie taki pakiet, jaki znajduje się w opisie kursu.

Witam,

ten kurs jest przydatny dla osoby która ma zerowe pojęcie o pozycjonowaniu i zajmuje się tym od kilku dni dopiero?

Pozdrawiam

Tak, ale osoba z zerowym pojęciem musi dokładnie czytać słowo po słowie, a te z jakąś wiedzą część mogą przejrzeć pobieżnie.

Witam

Jest możliwość otrzymania całego kursu z góry ? nie chce czekać tydzień na kolejną lekcje. Mam nadzieję ze wiedza z kursu rzeczywiście będzie aktualna ( na rok 2014 ). Widzę że robiłaś aktualizacje w marcu tego roku co się chwali…szczerze mówiąc ciężko znaleźć rzeczywiście aktualna wiedzę dotycząca pozycjonowania no chyba że raporty google będziemy rozkładać na czynniki pierwsze.

Oczywiście, wystarczy po zamówieniu wysłać maila z prośbą o przesłanie całości naraz. Wiedza jest aktualna na chwilę obecną.

Witam P. Agnieszko.
Czy Pani kurs, wraz z narzędziami, będzie przydatny dla mnie, czyli dla osoby prowadzącej sklep internetowy ( mnóstwo stron docelowych ). Być może moje pytanie jest banalne, ale miło byłoby się upewnić 🙂
Pozdrawiam
Jarek

Do pozycjonowania sklepu bardziej przyda się kurs z https://www.lexy.com.pl/blog/mailowy-kurs-pozycjonowania-poziom-2 chociaż jeśli brakuje podstaw, to trzeba będzie zacząć od tego i dopiero później zapisać się na 2. poziom.

[…] Kurs pozycjonowania [poziom 1] – Marta Gryszko […]

Ja mam pytanie odnośnie tych ‚stron dofollow’ czy składają się one z większości for oraz czy są tam tylko Polskie czy też zagraniczne strony? Pozdrawiam

To polskie strony i nie ma wśród nich forów.

Tak, dla prowadzących sklepy zdecydowanie przydatny jest poziom 2, który mogę polecić. Oczywiście, jeśli się nie ma żadnych podstaw, to trzeba zacząć od „jedynki” 🙂

Pozdrawiam
Krzysztof

Kupiliśmy kilka mies temu i możemy swobodnie polecić wszystkim ten kurs. Bardzo fajnie i szczegółowo opisana cała procedura.
Nie jest to poradnik w stylu ” jak szybko wypozycjonować”, ale bardziej jak trwale i solidnie umocnić pozycje w Google. Polecamy!

Witam Pani Marto 🙂
Nie wiem co napisać i jak Pani dziękować tak naprawdę :-). Kilka miesięcy temu zdecydowałem się na zakup kursu podstawowego. Miałem w zasadzie tylko powierzchownie zaznajomić się tajnikami pozycjonowania bo wymagało tego moje nowe stanowisko pracy. Skończyło się się tym że zakupiłem również poziom dla średnio-zaawansowanych. W połowie drugiego kursu wprowadziłem już sklep internetowy z zabawkami z 35 pozycji na pozycje lidera :-).
Trudność branży myślę że ogromnna.
Fraza "zabawki " ok 36 000 000 wyników w google 🙂 a tam na szczycie sklep który pozycjonuje zupełny amator 🙂
Pozycja wprawdzie się jeszcze wacha ale z podium już nie spadłem od miesiąca 🙂
Czytałem Pani poradnik kilka razy i za każdym razem odkrywałem coś nowego Pani Marto.
Cały czas testy….i wiele nocy nie przespanych 🙂 . Rodzina naprawdę myślała że zwariowałem….
Największy jednak postęp zrobiłem w momencie kiedy przestałem trzymać się schematów do czago namawia Pani w poradniku 🙂 Zrozumiałem że siła wysokiej pozycji wcale nie leży tylko w linkach Pani Marto…..
Poszedłem o krok dalej i zacząłem od miesiąca robić też amatorsko strony internetowe 🙂 i aż boje się pomyśleć co będzie dalej :-). Póki co zakupiłem domenę związaną z transportem i jestem w trakcie robienia strony. Mam zamiar w wolnych chwilach również przeprowadzać eksperymenty. Patentu który znalazłem na wypozycjonowanie sklepu z zabawkami niestety nie będe do końca mogł zastosować w przypadku strony firmowej. Więc może pomyśli Pani o poradniku pod tym kontem Pani Marto ?
Chciałem jeszcze raz Pani podziękować za nową pasje jaką stało się dla mnie SEO
W życiu bym nie przypuszczał że ja już mocno po 40-tce zacznę się interesować tematyką pozycjonowania 🙂
Otwiera Pani głowę Pani Marto 😉
Pozdrawiam Serdecznie

Bardzo mnie cieszą takie komentarze, bo taki był cel kursów – poprowadzić za rękę, aby można było jak najwięcej zrobić samodzielnie przynajmniej przy prostszych stronach. Gratuluję też efektów pracy nad sklepem 😉

"Więc może pomyśli Pani o poradniku pod tym kontem Pani Marto ?"
Tak się składa, że mam w planach coś zupełnie nowego, ale na razie to jeszcze tajemnica 😀

Właśnie zaktualizowałam cały kurs i w ciągu kilku dni będę go rozsyłać do uczestników.

Właśnie, z wielkimi nadziejami, rozpoczynam przygodę z kursem dla początkujących. Na razie wygląda bardzo obiecująco :).

Znalazłem link do kursu na jednej z grup seo

W końcu coś dla laików SEO 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright 2017 Lexy's SEO blog. All Right Reserved.