Narzędzia SEO

Opis narzędzi SEO pozwalających m.in. na sprawdzenie link popularity, poprawnej konstrukcji metatagów, a także odpowiedniego doboru słów kluczowych.

7 przydatnych darmowych narzędzi SEO

Każdy z nas na co dzień korzysta ze stałego zestawu narzędzi SEO. Ja w dzisiejszym wpisie chcę zaprezentować kilka spośród tych dostępnych online – nie kombajnów, tylko małych narzędzi skupionych na jednej konkretnej funkcjonalności. Zachęcam również Was do dzielenia się informacjami o innych softach, które polecacie.

Czytaj całość »

Monitor pozycji SeoStation v. 3.0

SeoStation.plMiło mi poinformować, że po wielomiesięcznej pracy uruchomiliśmy SeoStation v. 3.0 – narzędzie do monitorowania pozycji stron Google w dowolnej wersji językowej, zarówno w wynikach desktopowych, jak i mobilnych. Narzędzie istnieje od 2011 r. i przeszło od tej pory wiele zmian. Jeszcze w zeszłym roku publikacji doczekała się aplikacja na iOS, a teraz skupiliśmy się na rozwoju wersji webowej. Jedną z nowości jest możliwość bezpłatnego przetestowania dowolnego pakietu przez 14 dni, z czego najwyższy ma dostępnych 500 fraz. 

Czytaj całość »

Szybkie zgrupowanie danych o CTR dla poszczególnych pozycji na podstawie SC

Niedawno trafiłam na ciekawe narzędzie, do którego można wgrać dane o słowach kluczowych z Search Console, aby wygenerować wykres i tabelę pokazującą średni CTR dla wszystkich fraz z poszczególnych pozycji. Sprawdziłam je najpierw na małej próbce, aby upewnić się, że wszystko poprawnie zlicza. Potem wgrałam pełne dane, czyli dla kilku stron i wyniki są następujące:

Czytaj całość »

Najpierw Google AdWords, potem SEO

Sukces pozycjonowania każdej strony zależy w pierwszej kolejności od prawidłowego doboru słów kluczowych. Jeśli wystarczająco wcześnie nie dokonamy analizy statystyk i nie zweryfikujemy, czy wybrane frazy są opłacalne, możemy zmarnować czas i pieniądze zainwestowane w przeprowadzoną optymalizację i długotrwały proces pozyskiwania linków. I nie mam tu na myśli analizy wykonanej dopiero po uzyskaniu efektów pozycjonowania – chodzi o to, aby weryfikacji dokonać jeszcze przed rozpoczęciem najbardziej czasochłonnych działań w zakresie SEO, czego możemy dokonać za pomocą testowej kampanii Google AdWords

Czytaj całość »

Narzędzie Google do usuwania stron z indeksu

Dzisiaj będzie krótki i luźny temat, w sam raz na sobotę. Usuwanie wyników jest możliwe zarówno na wniosek osoby powiązanej z serwisem, jak i tych zupełnie niezależnych użytkowników. Usuwanie całych serwisów lub wskazanych podstron jest zawsze możliwe na prośbę osoby mającej dostęp do konta strony w narzędziach Google dla webmasterów. Wystarczy przejść do zakładki Indeks Google -> Usuń adresy URL, a następnie kliknąć na “Nowa prośba o usunięcie“.
usun-adresy-url

Czytaj całość »

Brand24, Monitori i SentiOne – Porównanie narzędzi do monitorowania marki

Co prawda narzędzia do monitorowania wzmianek nie są przygotowane stricte pod kątem SEO, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyłapywać za ich pomocą niepodlinkowane adresy stron czy nazwy serwisów, którymi się opiekujemy. W końcu podlinkowywanie wzmianek to również forma link buidlingu. Do porównania wybrałam 3 narzędzia: Brand24, Monitori i SentiOne. W ramach testów, do każdego narzędzia uzyskałam bezpłatny dostęp, w niektórych włączono mi dodatkowe opcje, chociaż nie zawsze takie, z których miałam potrzebę korzystać 😉 Piszę o tym, aby było jasne, że na starcie żadne ze wspomnianych narzędzi nie dostało dodatkowych punktów, dzięki którym można byłoby liczyć na lepszą ocenę któregoś z nich.
Monitorowanie marki: Brand24, Monitori i SentiOne

Czytaj całość »

MonitorBacklinks.com – recenzja narzędzia do monitorowania backlinków

Wpadłam ostatnio na sofcik zbliżony do Fresh Link Findera, który służy do analizy i monitorowania backlinków, w tym posiada opcję powiadomień mailowych o nowo znalezionych linkach. Chodzi o narzędzie MonitorBacklinks.com, które na pierwszy rzut oka wygląda na mocno dopracowane i przemyślane. Dzięki możliwości integracji z GA i GWT, możliwe jest pobranie większej ilości danych, z czego oczywiście skorzystałam. Ale o tym za chwilę – zacznijmy od początku.
monitor-backlinks

Czytaj całość »