Case study

Phantom Update?

AlgorooDzisiejszy wpis ma być głównie inspiracją dla czytelników, jak również zachętą do dzielenia się wspólnymi odczuciami co do tego, co ostatnio działo się w SERPach. Już w ostatnich dniach stycznia było widać spore zmiany w pozycjach wielu stron i właśnie w tym okresie (28/29 stycznia) w sieci pojawiły się dywagacje odnośnie tego, czy to zupełnie nowa aktualizacja, Pingwin*, czy może kilka zmian wprowadzonych równocześnie. Kolejną falę zgłoszeń było widać na przełomie 7/8 lutego, a potem było nieco spokojniej, ale również nie do końca stabilnie.

Czytaj całość »

Nowy ebook: SEO Content Marketing

Wraz z zakończeniem wakacji światło dzienne ujrzał nowy ebook,  nad którym pracowałyśmy wraz z Karoliną Gudecką. Połączyłyśmy w nim nasze pasje – SEO i działania promocyjne, spośród których skupiłyśmy się na Content Marketingu. W rezultacie wspomniany poradnik to kompendium wiedzy o tym, jak wycisnąć jak najwięcej korzyści SEO z działań z zakresu CM.

Czytaj całość »

Szybki case: tymczasowy brak dostępności strony a pozycje

Zdarza się, że trzeba czekać miesiącami na wyindeksowanie domeny po tym, kiedy staje się niedostępna. Zdarza się również, że wystarczy krótki brak dostępności, aby stracić pozycje w wyniku stopniowego znikania podstron z indeksu – przekonałam się o tym zarówno wiele lat temu na przykładzie serwisu z site ok. 30 podstron, jak i w ostatnim czasie na stronie z site zaledwie 7. Oto krótka relacja z całego zamieszania.

Czytaj całość »

Ankieta dla właścicieli firm SEO

Planuję przygotować materiał dotyczący rekrutacji pracowników. W związku z tym mam prośbę do właścicieli firm, aby wypełnili ankietę składającą się z 7 krótkich pytań, a dotyczącą częściowo profilu ich firmy, ale przede wszystkim tego, z czym ich pracownicy radzą sobie najgorzej w pracy oraz czego pracodawcy oczekują od nowo zatrudnianych seowców.

Ankieta jest dostępna pod adresem: goo.gl/JWpyOZ

Czytaj całość »

Nowe programy w TV = nowe pomysły na zaplecze na czasie!

sezonowoscZ początkiem marca startują zupełnie nowe programy telewizyjne albo kolejne sezony programów, które doskonale już znamy. Po samym Google Trends widać rosnącą popularność dla nazw niektórych programów, a co ważniejsze, zazwyczaj są im poświęcone tylko oficjalne serwisy plus ewentualnie 1-2 blogi. Mamy zatem niewielką konkurencję oraz możliwość zebrania ciekawego ruchu dzięki frazom, które szybko uda się wbić na topowe pozycje. Poniżej przedstawiam kilka pomysłów zależnych od tematyki strony pozycjonowanej.

Czytaj całość »

Źródła darmowego trafficu (do 15 tys. odwiedzin 1 dnia)

W ramach porządków na blogu, które powolutku robię od kilku dni, postanowiłam odkopać/zaktualizować kilka ciekawych wpisów. Ten akurat był przypisany do kategorii, która niedługo zniknie, a w której pojawiały się wpisy z częściową ukrytą zawartością, widoczną dla osób zalogowanych.

Jednym z problemów przy startowaniu z nową stroną jest to, jak zdobyć na niej ruch. W końcu efekty pozycjonowania będzie widać dopiero po pewnym czasie, subskrybentów również nie uzbiera się zbyt wielu dosłownie z dnia na dzień, więc główne źródła ruchu są w tym przypadku płatne (m.in. Google AdWords). Jest jednak kilka stron, dzięki którym o stronie dowie się wiele osób

Czytaj całość »

Audyt SEO dla przeprowadzki-poznan24.pl

Kolejną stroną, dla której wykonałam audyt w ramach akcji odbierz darmowy audyt, jest strona firmy oferującej przeprowadzki na terenie Poznania i nie tylko. Niestety ze względu na brak danych statystycznych, nie mogłam przeanalizować dotychczasowego ruchu i fraz, z jakich następowały wejścia na stronę. Musiałam się zatem ograniczyć do ogólnodostępnych narzędzi w celu doboru słów kluczowych.

Czytaj całość »

Audyt SEO dla fotografslubny.biz

Tym wpisem rozpoczynam cykl bezpłatnych audytów SEO w związku z tym wpisem. Dla przypomnienia, spośród zgłoszonych przez formularz stron, na początku każdego miesiąca wybieram jedną, dla której przygotowuję audyt. Pełna wersja raportu trafia bezpośrednio do właściciela strony, a na blogu będę publikować wpisy w formie streszczeń zawierających najważniejsze uwagi do strony.

Czytaj całość »